Jaroslav Kulhavy wygrał Cyprus Sunshine Cup 2017, Wawak tuż za podium

Bartłomiej Wawak na zakręcie

Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing) wygrał cypryjską etapówkę MTB Cyprus Sunshine Cup 2017.

Czech pokonał o 50 sekund Francuza Jordana Sarrou (BH-SR Suntour KMC) oraz swojego rodaka Jana Skranitzla (SRAM Mitas Trek).

Na czwartym miejscu rywalizację ukończył Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), poprawiając wynik z ubiegłego roku, gdy na cypryjskich bezdrożach finiszował piąty.

Tegoroczne ściganie składało się z 4 etapów: prologu (XCT), dwóch etapów point to point (XCP), oraz klasycznego wyścigu cross-country (XCO).

Zmagania rozpoczęły się od 14-kilometrowego, downhillowego prologu gdzie próbkę swoich umiejętności zaprezentował mistrz olimpijski z Londynu – Jaroslav Kulhavy – pokonując o 7 sekund drugiego Thomasa Litschera (JB Brunex Felt) oraz o 24 sekundy Jana Skranitzla. Na 10. miejscu, ze stratą 59 sekund, zameldował się Wawak.

Na drugim etapie, rozgrywanym w formule point to point, zdecydowanie najlepszy okazał się Jordan Sarrou, wpadając na metę z przewagą niemal minuty nad drugim Wawakiem i trzecim Sebastianem Finim (CST MTB Racing Team).

Trzeci etap to drugie zwycięstwo Kulhavego. Czech dołożył ponad minutę Francuzowi Sarrou i 1:22 Wawakowi, który dzięki trzeciemu miejscu na etapie awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap to zwycięstwo Sarrou, który na metę wjechał przed dwoma Czechami – Kulhavym oraz Skranitzlem.

Wśród pań klasyfikacja generalna padła łupem mistrzyni Belgii Michiel Githes, która zwyciężyła o 4 sekundy przed Sabine Spitz (Wiawis Bike Pro Team) oraz Barbarą Benko (Focus XC Team).