Puchar Polski MTB 2015 #1: Gorycka i Brzózka najlepsi w cross-country, Żur i Halejak w maratonie

Puchar Polski MTB otwarty na trasach pod Białymstokiem.

Pierwsza seria Pucharu Polski w kolarstwie górskim zakończyła się dominacją kolarzy zespołu JBG-2 oraz zawodniczek ekipy 4F Scott Racing. W Białymstoku na czołowych miejscach w wyścigach cross-country zameldowali się Piotr Brzózka (JBG-2) i Paula Gorycka (4F Scott Racing Team), a rywalizację w maratonie wygrali Wojciech Halejak (JBG-2) i Monika Żur (4F Racing Team).

Puchar Polski w tym roku liczy 8 edycji w cross-country i 10 w maratonie.

Cross-country

Sobotnią rywalizację mężczyzn w Białymstoku wygrali zawodnicy ekipy JGB-2, po pełnej dominacji na trasie meldując się na mecie w kolejności – Piotr Brzózka, Patryk Piasecki, Wojciech Halejak i Mateusz Kozak.

W gronie orlików na podium stanęli Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Team), Patryk Adamkiewicz (Mitutoyo Dema PWR Team) oraz Krzysztof Łukasik (WKK Warszawa).

Wyścig kobiet zdominowały zawodniczki ekipy 4F Scott Racing – triumfowała Paula Gorycka, o blisko dwie minuty wyprzedzając drużynową koleżankę Monikę Żur. Na podium stanęła także Rita Malinkiewicz (UKS Sokół Goodman Zator). Podium orliczek skompletowały Żur, Malinkiewicz i czwarta na mecie Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych).

Maraton

Zmagania w maratonie rozegrano w Michałowie. Ponownie zdominowały zespoły JBG-2 i 4F Scott. Wyścig panów na dystansie 84 kilometrów wygrał Wojciech Halejak, na mecie meldując się przed kolegą z drużyny – Mateuszem Kozakiem. Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Krzywy (Nexus Team).

Wśród kobiet triumfowała Monika Żur, do mety docierając przed Paulą Gorycką i Magdaleną Sadłecką.

Białostockie zmagania były pierwszą z dwóch kwalifikacji do mistrzostw Europy w maratonie MTB, które odbędą się 10 maja w niemieckim Singen. Kolejnym etapem będzie Skandia Maraton LangTeam w Warszawie.