Team Sky za wysokim progiem dla Alexa Petersa

22-letni Brytyjczyk po nieudanym sezonie wraca na poziom kontynentalny.

Alex Peters rozstał się z brytyjskim zespołem Sky za porozumieniem stron. 22-letni zawodnik w sezonie 2017 reprezentował będzie barwy kontynentalnej grupy SEG Racing Academy.

Ostatnie miesiące były dla mnie wyjątkowo trudne. Problemy natury osobistej sprawiły, że nie mogłem poświęcić się w pełni mojej zawodowej karierze i zespołowi. Po rozmowach z kierownictwem zespołu uzgodniliśmy, że wrócę do mojej poprzedniej ekipy. Wydaje mi się, że to krok w tył, który pozwoli mi w przyszłości zrobić większy krok naprzód. Myślę długofalowo - wiele się nauczyłem i chcę w kolejnych latach odnosić sukcesy na najwyższym poziomie

- powiedział Peters w krótkim komunikacie zespołu.

Pochodzący z Londynu zawodnik w 2015 roku był stażystą brytyjskiej ekipy, a sezon 2016 zaczął jako jej pełnoprawny członek. Peters karierę zawodową zaczynał w grupie Madison Genesis, w jej barwach zajmując 2. miejsce w An Post Ras (2014). Rok później, w barwach SEG Racing Academy, wygrał etap Tour de Bretagne i zajął 2. miejsce w Tour de Normandie. W ramach stażu w grupie Sky startował w Tour of Britain, gdzie wywalczył 12. miejsce.

W sezonie 2016 Peters wywalczył 6. miejsce w Japan Cup. Wcześniej nie ukończył kilku wyścigów i nie startował od połowy czerwca do października.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: