Inne

IO 2016: Jason Kenny mistrzem olimpijskim w sprincie

Brytyjczyk Jason Kenny zdobył na olimpijskim welodromie w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w sprincie indywidualnym.

Złoty medalista w tej konkurencji z Londynu pokonał w finale swojego rodaka Calluma Skinnera. Brązowy medal zdobył Rosjanin Denis Dmitriev, który w małym finale poradził sobie z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

Dla Kenny’ego to już szósty olimpijski krążek – Brytyjczyk na koncie ma trzy złota w sprincie drużynowym (2008, 2012, 2016), dwa w wyścigu indywidualnym (2012, 2016) i srebro z Pekinu, także w sprincie indywidualnym.

Czwartego dnia rywalizacji na olimpijskim welodromie rozpoczęto też omnium mężczyzn. Lasse Norman Hansen zdominował pierwsze dwa wyścigi – scratch i wyścigu indywidualny na dochodzenie. Duńczyk, złoty medalista igrzysk w Londynie w wieloboju, w pierwszym z wyścigów ograł Niemca Rogera Kluge i Francuza Thomasa Boudata, natomiast w drugim Brytyjczyka Marka Cavendisha i Włocha Elię Vivianiego.

Passa 24-latka skończyła się w eliminatorze – tu pierwsze skrzypce zagrał Viviani, sklasyfikowany przed Boudatem i Kolumbijczykiem Fernando Gavirią.

Po trzech konkurencjach ze 106 punktami prowadzi Boudat, o 2 oczka wyprzedzając Vivianiego i o 10 Cavendisha. Blisko są też Kluge i Gaviria, a także Hansen, który po słabym występnie w eliminatorze spadł na 6. miejsce.

W sprincie rywalizowały z kolei pani – do 1/8 awansowały Brytyjki Rebecca James i Katy Marchant, Francuzka Virginie Cueff, Niemki Kristina Vogel i Miriam Welte, Australijka Anna Meares, Holenderka Elis Ligtlee, Rosjanka Anastazja Voinova, Nowozelandka Natasha Hansen, Litwinka Simona Krupeckaite, Chinka Tianshi Zhong oraz reprezentująca Hing Kong Wai Sze Lee.

Paweł Gadzała

Del Toro przed Rafałem Majką w Asturii | Zaproszenie na Memoriał Królaka

Etap prawdy Tour of Türkiye dla Franka van den Broeka. W Garcii triumf Mirre Knaven. Wiadomości i wyniki z piątku,…

26 kwietnia 2024, 17:57

Tour de Romandie 2024: etap 3. Brandon McNulty wygrywa czasówkę

Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas.

26 kwietnia 2024, 17:42

Najciekawsze górskie trasy rowerowe – dla początkujących i zaawansowanych

Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.

26 kwietnia 2024, 11:26

Gianetti potwierdza, Pogacar jedzie po dublet | Życiowy sukces Thibaua Nysa

Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.

25 kwietnia 2024, 20:50

Tour de Romandie 2024: etap 2. Thibau Nys triumfuje w Les Marécottes

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.

25 kwietnia 2024, 17:20

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41