IO 2016: Jason Kenny mistrzem olimpijskim w sprincie

Brytyjczyk Jason Kenny zdobył na olimpijskim welodromie w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w sprincie indywidualnym.

Złoty medalista w tej konkurencji z Londynu pokonał w finale swojego rodaka Calluma Skinnera. Brązowy medal zdobył Rosjanin Denis Dmitriev, który w małym finale poradził sobie z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

Dla Kenny'ego to już szósty olimpijski krążek - Brytyjczyk na koncie ma trzy złota w sprincie drużynowym (2008, 2012, 2016), dwa w wyścigu indywidualnym (2012, 2016) i srebro z Pekinu, także w sprincie indywidualnym.

Czwartego dnia rywalizacji na olimpijskim welodromie rozpoczęto też omnium mężczyzn. Lasse Norman Hansen zdominował pierwsze dwa wyścigi - scratch i wyścigu indywidualny na dochodzenie. Duńczyk, złoty medalista igrzysk w Londynie w wieloboju, w pierwszym z wyścigów ograł Niemca Rogera Kluge i Francuza Thomasa Boudata, natomiast w drugim Brytyjczyka Marka Cavendisha i Włocha Elię Vivianiego.

Passa 24-latka skończyła się w eliminatorze - tu pierwsze skrzypce zagrał Viviani, sklasyfikowany przed Boudatem i Kolumbijczykiem Fernando Gavirią.

Po trzech konkurencjach ze 106 punktami prowadzi Boudat, o 2 oczka wyprzedzając Vivianiego i o 10 Cavendisha. Blisko są też Kluge i Gaviria, a także Hansen, który po słabym występnie w eliminatorze spadł na 6. miejsce.

W sprincie rywalizowały z kolei pani - do 1/8 awansowały Brytyjki Rebecca James i Katy Marchant, Francuzka Virginie Cueff, Niemki Kristina Vogel i Miriam Welte, Australijka Anna Meares, Holenderka Elis Ligtlee, Rosjanka Anastazja Voinova, Nowozelandka Natasha Hansen, Litwinka Simona Krupeckaite, Chinka Tianshi Zhong oraz reprezentująca Hing Kong Wai Sze Lee.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Voster ATS Team rozpoczyna sezon 2020

Ekipa Voster ATS przedstawia swój zmodyfikowany kalendarz startów na najbliższe tygodnie.

13 lipca 2020, 10:44

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28