IO 2016: Jason Kenny mistrzem olimpijskim w sprincie

Brytyjczyk Jason Kenny zdobył na olimpijskim welodromie w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w sprincie indywidualnym.

Złoty medalista w tej konkurencji z Londynu pokonał w finale swojego rodaka Calluma Skinnera. Brązowy medal zdobył Rosjanin Denis Dmitriev, który w małym finale poradził sobie z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

Dla Kenny'ego to już szósty olimpijski krążek - Brytyjczyk na koncie ma trzy złota w sprincie drużynowym (2008, 2012, 2016), dwa w wyścigu indywidualnym (2012, 2016) i srebro z Pekinu, także w sprincie indywidualnym.

Czwartego dnia rywalizacji na olimpijskim welodromie rozpoczęto też omnium mężczyzn. Lasse Norman Hansen zdominował pierwsze dwa wyścigi - scratch i wyścigu indywidualny na dochodzenie. Duńczyk, złoty medalista igrzysk w Londynie w wieloboju, w pierwszym z wyścigów ograł Niemca Rogera Kluge i Francuza Thomasa Boudata, natomiast w drugim Brytyjczyka Marka Cavendisha i Włocha Elię Vivianiego.

Passa 24-latka skończyła się w eliminatorze - tu pierwsze skrzypce zagrał Viviani, sklasyfikowany przed Boudatem i Kolumbijczykiem Fernando Gavirią.

Po trzech konkurencjach ze 106 punktami prowadzi Boudat, o 2 oczka wyprzedzając Vivianiego i o 10 Cavendisha. Blisko są też Kluge i Gaviria, a także Hansen, który po słabym występnie w eliminatorze spadł na 6. miejsce.

W sprincie rywalizowały z kolei pani - do 1/8 awansowały Brytyjki Rebecca James i Katy Marchant, Francuzka Virginie Cueff, Niemki Kristina Vogel i Miriam Welte, Australijka Anna Meares, Holenderka Elis Ligtlee, Rosjanka Anastazja Voinova, Nowozelandka Natasha Hansen, Litwinka Simona Krupeckaite, Chinka Tianshi Zhong oraz reprezentująca Hing Kong Wai Sze Lee.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: