Daniel - odzież kolarska

IO 2016: Jason Kenny mistrzem olimpijskim w sprincie

Brytyjczyk Jason Kenny zdobył na olimpijskim welodromie w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w sprincie indywidualnym.

Złoty medalista w tej konkurencji z Londynu pokonał w finale swojego rodaka Calluma Skinnera. Brązowy medal zdobył Rosjanin Denis Dmitriev, który w małym finale poradził sobie z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

Dla Kenny'ego to już szósty olimpijski krążek - Brytyjczyk na koncie ma trzy złota w sprincie drużynowym (2008, 2012, 2016), dwa w wyścigu indywidualnym (2012, 2016) i srebro z Pekinu, także w sprincie indywidualnym.

Czwartego dnia rywalizacji na olimpijskim welodromie rozpoczęto też omnium mężczyzn. Lasse Norman Hansen zdominował pierwsze dwa wyścigi - scratch i wyścigu indywidualny na dochodzenie. Duńczyk, złoty medalista igrzysk w Londynie w wieloboju, w pierwszym z wyścigów ograł Niemca Rogera Kluge i Francuza Thomasa Boudata, natomiast w drugim Brytyjczyka Marka Cavendisha i Włocha Elię Vivianiego.

Passa 24-latka skończyła się w eliminatorze - tu pierwsze skrzypce zagrał Viviani, sklasyfikowany przed Boudatem i Kolumbijczykiem Fernando Gavirią.

Po trzech konkurencjach ze 106 punktami prowadzi Boudat, o 2 oczka wyprzedzając Vivianiego i o 10 Cavendisha. Blisko są też Kluge i Gaviria, a także Hansen, który po słabym występnie w eliminatorze spadł na 6. miejsce.

W sprincie rywalizowały z kolei pani - do 1/8 awansowały Brytyjki Rebecca James i Katy Marchant, Francuzka Virginie Cueff, Niemki Kristina Vogel i Miriam Welte, Australijka Anna Meares, Holenderka Elis Ligtlee, Rosjanka Anastazja Voinova, Nowozelandka Natasha Hansen, Litwinka Simona Krupeckaite, Chinka Tianshi Zhong oraz reprezentująca Hing Kong Wai Sze Lee.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: