Wylew krwi do mózgu przyczyną śmierci Antoine'a Demoitie

RIP Antoine Demoitie

Prokurator z Dunkierki Eric Fouard poinformował, że bezpośrednią przyczyną śmierci Antoine’a Demoitie, który został przygnieciony przez motocykl w trakcie Gandawa-Wevelgem, był wylew krwi do mózgu.

Po dokonanej autopsji nie można jednoznacznie stwierdzić, tak przynajmniej uważa Fouard, czy wylew był konsekwencją upadku czy uderzenia przez motor. W protokole można też przeczytać zaskakujące stwierdzenie, że pochodzący z Walonii zawodnik zmarł na miejscu zdarzenia, przeczą temu jednak zeznania naocznych świadków. Cały czas trwa dochodzenie w sprawie.

25-letni Demoitie, reprezentujący w tym sezonie zespół Wanty-Groupe Gobert, zmarł w szpitalu we francuskim Lille w poniedziałek. Tego samego dnia odszedł Daan Myngheer, który podczas Criterium International miał zawał serca.

Drużyna Wanty-Groupe Gobert po tragicznej śmierci Demoitie zrezygnowała z udziału w Driedaagse De Panne-Koksijde, wystartuje za to w Ronde van Vlaanderen, na który dostała dziką kartę. By uczcić pamięć Belga na obręczach kół zostanie umieszczony napis „Ride for Antoine”. Dzień po „Flandrii” odbędzie się pogrzeb Demoitie.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: