Wylew krwi do mózgu przyczyną śmierci Antoine'a Demoitie

RIP Antoine Demoitie

Prokurator z Dunkierki Eric Fouard poinformował, że bezpośrednią przyczyną śmierci Antoine’a Demoitie, który został przygnieciony przez motocykl w trakcie Gandawa-Wevelgem, był wylew krwi do mózgu.

Po dokonanej autopsji nie można jednoznacznie stwierdzić, tak przynajmniej uważa Fouard, czy wylew był konsekwencją upadku czy uderzenia przez motor. W protokole można też przeczytać zaskakujące stwierdzenie, że pochodzący z Walonii zawodnik zmarł na miejscu zdarzenia, przeczą temu jednak zeznania naocznych świadków. Cały czas trwa dochodzenie w sprawie.

25-letni Demoitie, reprezentujący w tym sezonie zespół Wanty-Groupe Gobert, zmarł w szpitalu we francuskim Lille w poniedziałek. Tego samego dnia odszedł Daan Myngheer, który podczas Criterium International miał zawał serca.

Drużyna Wanty-Groupe Gobert po tragicznej śmierci Demoitie zrezygnowała z udziału w Driedaagse De Panne-Koksijde, wystartuje za to w Ronde van Vlaanderen, na który dostała dziką kartę. By uczcić pamięć Belga na obręczach kół zostanie umieszczony napis „Ride for Antoine”. Dzień po „Flandrii” odbędzie się pogrzeb Demoitie.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: