Taylor Phinney rozpoczyna sezon w Prowansji

Tour du Haut Var-Matin (20-21 lutego) i Tour La Provence (23-25 lutego) będą pierwszymi startami Taylora Phinney'a w tym roku.

Dla Phinney'a będzie to pierwszy pełny sezon po kontuzji, której nabawił się w maju 2014 na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Amerykanin powrócił do ścigania w ubiegłym roku. Wygrał etap USA Pro Challenge i został mistrzem świata w jeździe drużynowej na czas.

Jestem podekscytowany przed rozpoczęcia w Prowansji. To dobre trasy dla naszego zespołu. Z pewnością ściganie będzie przednie, ponieważ francuscy zawodnicy zawsze dają z siebie wszystko na domowych wyścigach

- powiedział Phinney, który przygotowuje się do Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.

Skład BMC Racing Team na Tour du Haut Var-Matin: Tom Bohli, Alessandro De Marchi, Floris Gerts, Amaël Moinard, Taylor Phinney, Manuel Senni, Peter Velits, Loïc Vliegen.

Skład BMC Racing Team na Tour La Provance: Tom Bohli, Alessandro De Marchi, Amaël Moinard, Taylor Phinney, Manuel Senni, Peter Velits, Loïc Vliegen, Danilo Wyss.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: