Choróbska nękają Team Sky

Trzech zawodników brytyjskiej ekipy musi odłożyć swoje starty na później.

Beñat Intxausti i Mikel Landa opuszczą Vuelta a Andalucia, a Michał Kwiatkowski - Volta ao Algarve. Co ciekawe cała trójka to nowe nabytki Team Sky.

Nie zamierzamy niczym ryzykować, zawsze z uwagą podchodzimy do stanu zdrowia zawodników. Michał ma kłopoty żołądkowe, Beñat paskudny katar, a Mikel choruje

- wyjaśnia oficer prasowy Team Sky.

Kwiatkowski i Intxausti zdążyli zaliczyć debiut w nowej grupie. 25-letni Polak zajął drugie miejsce w dwóch wyścigach zaliczanych do Challenge Mallorca, a 29-letni Bask ukończył na trzeciej pozycji Volta a la Comunitat Valenciana. Landa powinien pokazać się dopiero w Tirreno-Adriatico (9-15 marca).

Jesteśmy po prostu ostrożni. W najbliższych dniach czekają Mikela badania, ale nie będziemy spieszyć się z jego powrotem na rower

- dodaje oficer prasowy.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie Intxausti dołączy do rodaka na trasie Tirreno, a mistrz świata 2014 wznowi starty podczas Paryż-Nicea (6-11 marca).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: