Tour of Yorkshire z Bradleyem Wigginsem

Yorkshire Bank został nowym sponsorem debiutującego w kalendarzu Tour of Yorkshire. Bank objął patronat nad klasyfikacją punktową angielskiego wyścigu.

Przy okazji puszczono w obieg wiadomość, że Międzynarodowa Unia Kolarska zgodziła się na występ w imprezie Bradleya Wigginsa, który będzie reprezentował już barwy swojej własnej ekipy - Team Wiggins.

Do Paryż-Roubaix Sir „Wiggo” będzie się jeszcze ścigał dla zespołu Sky. Teoretycznie Brad zawodnikiem nowej grupy będzie dopiero od 1 czerwca, więc nie mógłby wystartować w majowym Tour of Yorkshire.

UCI dała jednak zielone światło tłumacząc, że restrykcyjne zasady dot. transferów obowiązują między teamami z pierwszej dywizji, a nie przejścia z WorldTour na poziom kontynentalny. W 2013 roku np. Alessandro Petacchi musiał po opuszczeniu Lampre-Merida „odbębnić” przymusową przerwę, zanim trafił do Omega Pharma-Quick Step.

fot. B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: