ActiveJet Team wystartuje w Tour of Croatia 2015

fot. Szymon Gruchalski/ActiveJet Team

Polski zespół z zaproszeniem na kolejny europejski wyścig etapowy.

Polski zespół kontynentalny ActiveJet wystartuje w wyścigu Tour of Croatia 2015. Impreza zorganizowana zostanie w tym roku po raz pierwszy, a Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przyznała jej kategorię 2.1.

Całość zmagań pokazywana będzie przez stację Eurosport. Wyścig rozpocznie się 21 kwietnia w Dubrowniku, a kolarze powalczą na 6 etapach, finiszując w stolicy kraju położonego nad Adriatykiem - Zagrzebiu. W programie znajduje się górski odcinek z finiszem na Monte Vojak.

To duże wyróżnienie dla naszej ekipy. Organizatorzy powiesili sobie wysoko poprzeczkę, gdyż chcą być konkurencją dla odbywającego się w podobnym terminie Giro del Trentino-Melinda i ściągnąć gwiazdy światowego kolarstwa, którzy dwa tygodnie później będą walczyć na trasie Giro d’Italia. Cały wyścig będzie pokazywany w Eurosporcie, a to dodaje prestiżu. Wiele ekip walczyło o ten start i jestem dumny, że zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni przez organizatora

- czytamy w wypowiedzi Piotra Kosmali, dyrektora sportowego ekipy.

Ekipa ActiveJet w sezonie 2015 startowała już w Challenge Mallorca oraz w Volta ao Portugal. Zespołowi udało się także pozyskać strategicznego sponsora, jakim jest Orlen Paliwa.

Lista startowa chorwackiego wyścigu nie jest jeszcze znana, ale na starcie pojawić się ma 8 zespołów WorldTour.

Dla ActiveJet Team będzie to jeden z najbardziej prestiżowych startów w sezonie. Mamy już za sobą wyścigi w Hiszpanii, obecnie - do końca marca - ścigać się będziemy w Portugalii. Na Tour of Croatia forma naszych zawodników powinna być na wysokim poziomie i na pewno będziemy widoczni

- dodał Kosmala.

fot. Szymon Gruchalski/ActiveJet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: