Tour of Croatia 2018: etap 6. Paolo Simion po akcji z Maestrim

Paolo Simion portret 2018

Włoch Paolo Simion zamknął 4. edycję Tour of Croatia, pokonując pod dwójkowej akcji an ulicach Zagrzebia kolegę z zespołu Bardiani-CSF Mirca Maestri.

W klasyfikacji generalnej wyścigu triumfował Białorusin Kanstantsin Suitsou (Bahrain-Merida).

Pożegnalny odcinek zapisywała ucieczka szóstki mniej znanych zawodników, w tym Paolo Simion i Mirco Maestri, Eduardo Estrada (Bicicletas Strongman) i Ziga Horvat (Adria Mobil), którzy wypracowali blisko 5 minut przewagi. Peleton przed dwoma 6-kilometrowymi technicznymi rundami w Zagrzebiu wydawało się, że trzyma pełną kontrolę nad wydarzeniami, rozpoczynając ostatnie 50 kilometrów ze stratą 2 minut.

Uciekinierzy nie zamierzali jednak wywiesić białej flagi. Różnica topniała leniwie, na ulicach Zagrzebia wynosiła sporo, bo jedną minutę.

Na krętych, miejscami po bruku uliczkach, zaatakowała z czołówki dwójka z Bardiani, Simion i Maestri. Końcowe okrążenie rozpoczęli z zapasem 28 sekund nad kontratakującym Janem Tratnikiem (CCC Sprandi Polkowice). Do końca utrzymali dobre tempo, a Simion sięgnął po zasłużone zwycięstwo.

Wyniki 6. etapu Tour of Croatia 2018 (2.HC), Samobor - Zagrzeb (151,5 km):

  1 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                      3:21:39
  2 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       00:11
  3 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro     00:25
  4 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
  5 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              00:28
  6 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
  7 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  8 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  9 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   00:32
 10 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 11 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida
 12 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 14 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:35
 15 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 16 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 17 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 19 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 20 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 21 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   00:40
 22 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 23 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 24 Johnatan Canaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongm     00:41
 25 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 26 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 27 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                00:44
 28 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team
 29 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                00:47
 30 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   00:51
 31 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 32 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum
 33 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               00:53
 34 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   00:55
 35 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 36 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 37 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 38 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 39 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF
 40 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 41 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       01:04
 42 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum               01:06
 43 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   01:08
 44 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     01:11
 45 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      01:19
 46 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 47 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum            01:28
 48 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           01:32
 49 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 50 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 01:34
 51 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil
 52 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 53 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  01:39
 54 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             01:40
 55 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             01:44
 56 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus                      01:49
 57 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    01:52
 58 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:01
 59 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          02:04
 60 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 02:06
 61 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 62 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
 63 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel             02:09
 64 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongm     02:12
 65 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          02:13
 66 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  02:22
 67 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 68 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus                  02:25
 69 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                            02:26
 70 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil
 72 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     02:33
 73 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team
 74 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 75 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 76 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:36
 77 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Stron     02:39
 78 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     02:40
 79 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 02:52
 80 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                03:03
 81 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus                  03:11
 82 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongm     03:15
 83 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       03:26
 84 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       03:33
 85 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman       03:48
 86 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           04:15
 87 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        04:21
 88 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
 89 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     04:23
 90 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        04:49
 91 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              05:05
 92 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      05:21
 93 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             05:44
 94 Emil Dima (Rom) Mstina Focus
 95 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             07:02
 96 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 98 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
100 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
101 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
102 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
103 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      07:27
104 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
105 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      08:11
106 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                     08:45
107 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             09:04
108 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             09:42
109 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida            26:51:12
  2 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:11
  3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:01
  4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                      01:18
  5 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         01:27
  6 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   02:19
  7 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:27
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                03:37
  9 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros      04:23
 10 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       04:38
 11 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongm     04:41
 12 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   05:48
 13 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum             05:49
 14 Johnatan Canaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongm     07:02
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       07:03
 16 Josip Rumac (Cro) Meridiana Kamen Team                 09:01
 17 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   09:56
 18 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  11:04
 19 Ziga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              11:58
 20 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     12:43
 21 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              13:56
 22 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  14:31
 23 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  14:44
 24 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team            15:16
 25 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Stro     16:43
 26 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil                      17:23
 27 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                          17:34
 28 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman        17:38
 29 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel             17:45
 30 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     18:10
 31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     18:30
 32 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team         19:15
 33 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     19:18
 34 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   26:19
 35 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF                       30:18
 36 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      30:56
 37 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                31:15
 38 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Stron     33:38
 39 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               33:50
 40 Federico Zurlo (Ita) Mstina Focus                      34:08
 41 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           34:25
 42 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo                   34:48
 43 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team             35:19
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       37:15
 45 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          38:08
 46 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     38:21
 47 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team                38:41
 48 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel                40:38
 49 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   40:46
 50 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        41:57
 51 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    42:14
 52 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                           46:08
 53 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   46:23
 54 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        47:03
 55 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         47:21
 56 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Xaurum             47:51
 57 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         48:00
 58 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman       48:19
 59 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               48:29
 60 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               48:32
 61 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     49:09
 62 Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus                  49:34
 63 Deni Banicek (Cro) Meridiana Kamen Team                49:47
 64 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             49:48
 65 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       50:26
 66 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     50:46
 67 Juan Jose Lobato (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     52:03
 68 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O     53:25
 69 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil                       54:17
 70 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy             54:45
 71 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      54:50
 72 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               55:31
 73 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  56:07
 74 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 56:09
 75 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 56:24
 76 Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus                  56:58
 77 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     58:19
 78 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   58:27
 79 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana Gusto Xaurum            59:12
 80 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              59:33
 81 Izidor Penko (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum              59:41
 82 Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus                59:43
 83 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:02:06
 84 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                01:02:38
 85 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team              01:02:46
 86 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                         01:02:47
 87 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                 01:03:22
 88 Ziga Jerman (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum            01:03:47
 89 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                  01:04:09
 90 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team             01:04:50
 91 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote  01:04:57
 92 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:05:00
 93 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA            01:07:49
 94 William David Munoz Perez (Col) Bicicletas Strongm  01:08:13
 95 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice          01:09:22
 96 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic   01:09:39
 97 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA          01:09:48
 98 Emil Dima (Rom) Mstina Focus                        01:10:22
 99 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij    01:10:42
100 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                01:11:11
101 Ziga Horvat (Slo) Adria Mobil                       01:13:56
102 Matic Groselj (Slo) Ljubljana Gusto Xaurum          01:15:10
103 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic   01:15:46
104 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                     01:16:28
105 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     01:17:17
106 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij    01:17:54
107 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro  01:19:40
108 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini  01:24:23
109 Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus                  01:38:44
110 Nicolas Marini (Ita) Mstina Focus

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: