Volta ao Algarve 2015: Michał Kwiatkowski: "Porte zasłużył na zwycięstwo"

Michał Kwiatkowski zakończył przedostatni etap Volta ao Algarve na drugim miejscu, awansując również na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Odcinek z dwukrotnym podjazdem na Alto de Malhno (2,6 km, 9,6%) był ostatnią szansą do ataku na pozycję lidera. należącą do Gerainta Thomasa. Drużyna Etixx-Quick Step rzuciła na szalę wszystko co miała najlepszego, ale Team Sky znakomicie wyszedł z opresji, wyprowadzając decydujący atak ze strony Richiego Porte.

Do pierwszego podjazdu pod Malhno jechałem bardzo spokojnie

- opowiada o etapie mistrz świata.

Rano ustaliliśmy, że dziś zaatakujemy, wywierając tym presję na pozostałe zespoły. Pierwszy ruszył Tony Martin, następnie [Michał] Gołaś i [Zdenek] Stybar starali się utrudnić życie kolarzom Sky. Bezskutecznie, ale cały peleton mocno odczuł robotę kolegów.

porte-kwiatkowski-voltaaoalgarve2015-2
24-latek był ostatnim ogniwem belgijskiego zespołu.

Poczekałem do finałowej wspinaczki. Richie Porte narzucił tam naprawdę mocne tempo. Na ostatnim kilometrze starałem się odjechać po zwycięstwo, ale Porte był dziś bardzo mocny i uciekł mi na końcowych metrach. Zasłużył na zwycięstwo.

Polak jest zadowolony z prezentowanej przez siebie dyspozycji.

Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy i dumny z całego zespołu. To był bardzo długi dzień, sześć godzin w siodełku. Myślę, że trening wytrzymałościowy wykonany w Calpe przynosi rezultaty. Na ostatnich kilometrach nie byłem zmęczony, co jest dobrym znakiem przed następnymi wyścigami, wszystko toczy się zgodnie z planem. Czułem się nawet znacznie lepiej niż przed dwoma dniami.

fot. Joao Fonseca/Volta ao Algarve

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: