Tour of Oman 2015: etap 6

27-letni Hiszpan Rafael Valls (Lampre-Merida) triumfował na trasie 9. edycji Tour of Oman. Ostatni etap padł łupem Matthiasa Brändla (IAM).

Austriak wyprzedził innych uciekinierów Iljo Keissa (Etixx-Quick Step) i Jefa Van Meirhaeghe'a (Topsport).

4. miejsce w wyścigu zajął Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). 16. sezon rozpoczął Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), a 79. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Oman pożegnał peleton silnym wiatrem, ale przynajmniej temperatura spadła w okolice 30 stopni. Ucieczkę dnia zawiązali Danny Pate (Sky), Iljo Keisse, Matthias Brändle i Jef Van Meirhaeghe.

Mocna czwórka kolarzy wypracowała 9:15 przewagi (70 km), z której po drugim z dwóch niedużych podjazdów pozostało 5:20. Do mety z tego miejsca było 27 kilometrów. Szanse uciekinierów rosły, zwłaszcza że różnica gwałtowanie nie malała.

Czołówka zachowała bezpieczną przewagę do samego końca. Po etapowe zwycięstwo zaatakował Matthias Brändle, a pogoń za austriackim czasowcem w wykonaniu Keisse okazała się daremna.

fot. Bettiniphoto

Wyniki 6. etapu Tour of Oman 2015 (2.HC), Oman Air – Muttrah Promenade (133,5 km):
  1 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling                         3:02:31
  2 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step                           00:04
  3 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         00:13
  4 Danny Pate (USA) Team Sky                                    00:16
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               01:16
  6 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
  7 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  9 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 11 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 12 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 14 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 15 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 16 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 17 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 19 Christian Knees (Ger) Team Sky
 20 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 23 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 24 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 25 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 26 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 27 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 28 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 29 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 30 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 31 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 32 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 33 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 34 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 35 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 37 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 38 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 39 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 40 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 42 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 43 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 44 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 45 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
 46 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 47 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 48 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 49 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 50 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 51 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 52 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 53 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 54 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 55 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 56 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 57 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 58 Mickaël Delage (Fra) FDJ
 59 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 60 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 61 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 62 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step
 63 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 64 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 65 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 66 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 67 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
 68 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 69 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 70 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 71 Steve Morabito (Swi) FDJ
 72 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 73 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
 74 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida
 75 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 76 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 77 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 78 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 79 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 80 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 81 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
 82 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 83 William Bonnet (Fra) FDJ
 84 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:32
 85 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step                         01:42
 86 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 87 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:47
 88 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            01:51
 89 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step              01:52
 90 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge                            01:54
 91 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 92 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 93 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              01:56
 94 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  02:02
 95 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka                       02:29
 96 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              02:52
 97 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 98 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                03:13
 99 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  03:16
100 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
101 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
102 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
103 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
104 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        03:39
105 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo           03:55
106 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           03:57
107 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                03:58
108 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida                        04:02
109 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step                     04:05
111 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            05:42
112 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:52
113 Marco Haller (Aut) Team Katusha
114 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          07:02
115 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF
116 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
117 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
118 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
119 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
120 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
121 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
122 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
123 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                         08:20
124 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
125 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
126 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
127 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
128 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
129 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
130 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
131 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
132 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
133 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka
134 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida

Klasyfikacja końcowa

  1 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida                  21:09:31
  2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:09
  3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              00:19
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:32
  5 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka                 01:04
  6 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka                             01:08
  7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:10
  8 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            01:15
  9 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing            01:25
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           01:36
 11 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida                      01:45
 12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:56
 13 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             02:03
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   02:06
 15 Wouter Poels (Bel) Team Sky                                  02:23
 16 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         02:27
 17 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          02:35
 18 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          02:37
 19 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:57
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        03:23
 21 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         03:31
 22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      03:53
 23 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                04:02
 24 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 25 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin                      04:10
 26 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step                          04:17
 27 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     04:21
 28 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          04:55
 29 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         05:02
 30 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          05:03
 31 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        05:08
 32 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           05:30
 33 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida                        05:31
 34 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka                              05:38
 35 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      05:44
 36 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step                            06:02
 37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      06:10
 38 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka                       06:25
 39 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   07:00
 40 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          07:01
 41 Christian Knees (Ger) Team Sky                               07:07
 42 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida                     07:14
 43 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      07:19
 44 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       07:33
 45 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team                08:17
 46 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                08:18
 47 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           08:28
 48 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                       08:51
 49 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 50 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            09:17
 51 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               09:29
 52 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            09:57
 53 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              10:05
 54 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            10:12
 55 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            10:14
 56 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           10:51
 57 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                     11:13
 58 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 59 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  11:16
 60 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka                11:19
 61 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     11:20
 62 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
 63 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             11:44
 64 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  11:45
 65 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                        12:15
 66 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                  12:16
 67 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                 12:20
 68 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     12:22
 69 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka                             12:52
 70 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              12:59
 71 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        13:15
 72 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            13:18
 73 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              13:25
 74 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing            13:31
 75 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team           13:55
 76 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              13:58
 77 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              14:04
 78 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 79 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           14:06
 80 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 81 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   14:28
 82 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         14:41
 83 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             14:43
 84 William Bonnet (Fra) FDJ                                     15:16
 85 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        15:26
 86 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka                             15:31
 87 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            16:06
 88 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      16:20
 89 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          16:30
 90 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             16:31
 91 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step                         16:50
 92 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     17:54
 93 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo           17:59
 94 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge                            18:30
 95 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step              18:48
 96 Mickaël Delage (Fra) FDJ                                     18:52
 97 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                19:20
 98 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF                             19:43
 99 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              19:58
100 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        20:04
101 Danny Pate (USA) Team Sky                                    20:29
102 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
103 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            20:33
104 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             20:39
105 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                20:56
106 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling                           21:12
107 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
108 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  21:43
109 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  21:47
110 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       22:07
111 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step                           23:10
112 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            23:15
113 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step                     23:33
114 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              23:50
115 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          24:23
116 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        24:36
117 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka                        26:13
118 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 27:09
119 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     27:21
120 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team                       27:46
121 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              28:12
122 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            28:43
123 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          28:59
124 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           29:49
125 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          29:52
126 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      30:51
127 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            31:23
128 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha                         31:42
129 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        32:35
130 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         32:56
131 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        33:06
132 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            34:00
133 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           36:01
134 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              38:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: