"Pomarańczowi" powalczą z grupami WorldTour w Dubaju

CCC Sprandi Polkowice stanie na starcie Dubai Tour (4-7.02) obok 10 grup UCI WorldTour. Będzie to dla „pomarańczowych” pierwszy wyścig o kategorii HC w sezonie 2015.

Ściganie na Majorce było bardzo dobrym rozpoczęciem sezonu. Weszliśmy na inny poziom prędkości i to powinno być widoczne już w kolejnych wyścigach. Każdy zawodnik ma debiut za sobą, więc stres związany z pierwszymi startami powinien być znacznie mniejszy

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Największe nazwiska światowego peletonu staną na starcie w Dubaju, więc poziom rywalizacji powinien być bardzo wysoki. Z jednej strony będzie trudniej o wynik, ale z drugiej właśnie dzięki takim startom można podnosić formę i umiejętności

– dodaje.

Dubai Tour składa się z 4 etapów – 3 sprinterskich (1.,2. i 4.) oraz jednego z finiszem na podjeździe pod Hatta (3.). W związku z tym w 8-osobowym składzie CCC Sprandi Polkowice nie brakuje zawodników dysponujących dobrym finiszem oraz typowych górali. Na płaskich odcinkach o wysokie miejsca walczyć będą szybcy Grega Bole oraz Grzegorz Stępniak. Na górski etap czekać będzie Sylwester Szmyd. Skład uzupełnią Christian Delle Stelle, Adrian Kurek, Łukasz Owsian, Jarosław Marycz i Maciej Paterski, który z bardzo dobrej strony pokazał się w wyścigach w ramach Challenge Mallorca.

W rywalizacji weźmie udział aż 10 ekip WorldTour. Program Dubai Tour.

Wyścig organizowany jest przez RSC Sport, organizatora Giro d’Italia. Przypomnijmy, że polkowicka grupa otrzymała „dziką kartę” na włoski wielki tour.

inf. prasowa
fot. ANSA/Dubai Tour

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: