Kwiatkowski poprowadzi Etixx-Quick Step w Volta ao Algarve

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) pragnie obronić tytuł na wyścigu Dookoła Algarve i odnieść pierwsze zwycięstwo w koszulce mistrza świata.

W ubiegłym roku Kwiatkowski niespodziewanie okazał się najlepszy na dwóch etapach, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nad Alberto Contadorem (Tinkoff-Saxo) i Rui Costą (Lampre-Merida).

Obok mistrza świata w barwach Etixx-Quick Step zobaczymy kolejnego Polaka Michała Gołasia. Wygranie trzeciego etapu jazdy indywidualnej na czas za cel obrał sobie Tony Martin. Z kolei Gianni Meersman po triumfie w wyścigu Cadela Evansa jest głodny kolejnych zwycięstw. Zdenek Stybar pojawi się pierwszy raz na szosie po fatalnym upadku, jaki zaliczył w październiku ubiegłego roku na jednym wyścigów przełajowych. Czech od stratu w Portugalii rozpocznie budowę wysokiej formy na brukowe klasyki.

Skład Etixx-Quick Step na Volta ao Algarve 2015: Michal Kwiatkowski, Tony Martin, Gianni Meersman, Zdenek Stybar, Yves Lampaert, Petr Vakoc, Michal Golas i Julien Vermote.

Wyścig Volta ao Algarve będzie liczył 5 etapów i potrwa od 18 do 22 lutego.

fot. OPQS / Tim de Waele

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: