Team LottoNL-Jumbo zatrudnia Briana Bulgaca

Brian Bulgac podpisał roczną umowę z holenderską drużyną LottoNL-Jumbo.

Holenderska ekipa osiągnęła porozumienie z 26-letnim kolarzem już pod koniec listopada. Bulgac był nawet na obozie treningowym ze swoimi nowymi kolegami.

Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, za to że otrzymałem taką szansę

- powiedział Bulgac przebywający obecnie w Calpe, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu.

Holendra znamy głównie z agresywnej jazdy w barwach Lotto Belisol w latach 2012-2013. Niestety 26-latek nie osiągał żadnych zadowalających wyników i nie wywalczył nowego kontraktu. W 2014 postanowił dołączyć do kontynentalnego Parkhotel Valkenburg. Już w pierwszym wyścigu w barwach nowego zespołu zaimponował i zajął 5. miejsce w Tour de Taiwan. To sprawiło, że jego osobą zaczął interesować się Team Giant-Shimano. Sprawy potoczyły się szybko i Bulgac już w maju był zawodnikiem drużyny WorldTour. Przygoda z holenderską ekipą okazała się zupełnie nieudana i Bulgac w październiku został na lodzie. Na szczęście w listopadzie pomocną dłoń podało mu kierownictwo Team LottoNL-Jumbo oferując mu roczny kontrakt.

Brian Bulgac jest już 25. zawodnikiem w składzie LottoNL-Jumbo, ale menadżer Richard Plugge ujawnił, że wciąż szuka młodych kolarzy, którzy mogą wzmocnić ekipę.

Jeśli będziemy mieli okazję zatrudnić obiecującego zawodnika to z pewnością to zrobimy, ale obecnie czekamy na rozwój sytuacji tak, jak inne zespoły

- powiedział Plugge, który zdecydował się na zakontraktowanie 26-letniego Bulgaca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: