Team LottoNL-Jumbo zmieni się w Team Jumbo-Visma

Holenderski zespół Lotto-Jumbo od stycznia występował będzie pod nową nazwą i ze spokojniejszą o przyszłość głową.

Norweska firma Visma będzie drugim sponsorem tytularnym holenderskiego zespołu LottoNL-Jumbo od 2019 roku. Umowa o współpracy z występującymi pod tym samym szyldem zespołami kolarzy i łyżwiarzy obowiązywać ma co najmniej przez pięć lat.

Visma to firma z siedzibą w Oslo, zajmująca się dostarczaniem oprogramowania dla biznesów oraz consultingiem w branży IT. Współpraca z holenderską grupą to część strategii zwiększenia rozpoznawalności na rynku europejskim poza Skandynawią.

Holenderska grupa należąca do grona zespołów WorldTour sponsorowana była dotychczas (od sezonu 2015) przez holenderską loterię narodową oraz sieć supermarketów Jumbo. Współpraca z Lotto zakończyć się ma z końcem 2018 roku, stąd manager Richard Plugge prowadził rozmowy mające zabezpieczyć przyszłość projektu.

Kolarze LottoNL-Jumbo w tym roku odnieśli 33 zwycięstwa, na koncie zapisując m.in. klasyfikację generalną Itzulia Bsque Country i Tour de Romandie (Primoż Roglić), Tour of Utah (Sepp Kuss), a także triumfy w Kuurne-Bruksela-Kuurne (Dylan Groenewegen), etap Giro d’Italia (Enrico Battaglin) i trzy etapy Tour de France (Groenewegen i Roglić). W wyścigach trzytygodniowych czarno-żółte koszulki widoczne były w czołówce – 4. miejsce w Tour de France zajął Roglić, 4. we Vuelcie i 5. w Tourze Steven Kruijswijk, a 8. w Giro d’Italia George Bennett.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: