Taco van der Hoorn w Team LottoNL-Jumbo

Holender Taco van der Hoorn, który ostatnie dwa sezony spędził w ekipie Roompot-Nederlandse Loterij, od nowego sezonu reprezentować będzie barwy ekipy LottoNL-Jumbo.

Rok 2018 dla 24-latka to istna sinusoida. Jeszcze przed startem sezonu zaliczył on poważny upadek na rowerze górskim. Długa rekonwalescencja spowodowała, że starty na szosie rozpoczął dopiero pod koniec lipca. Mimo to, niespełna dwa tygodnie później, zdołał odnieść pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu WorldTour. Holender okazał się najlepszy na trzecim etapie wyścigu Binck Bank Tour. Nie był to jednak koniec dobrych wyników. We wrześniu zdołał wygrać jednodniowy wyścig Primus Classic, natomiast w ostatnim tygodniu był czwarty w Binche-Chimay-Binche i dziewiąty w Paryż-Tours.

Dobre wyniki zaowocowały tym, że van der Hoorn, po dwóch latach spędzonych w barwach Roompot-Nederlandse Loterij, wskoczy na poziom WorldTouru. W styczniu dołączy do zespołu LottoNL-Jumbo i w nim spędzi najbliższe dwa sezony. 

Sposób, w jaki prezentował się po tak długiej przerwie świadczy o jego wyjątkowych umiejętnościach. Uważamy van der Hoorna za kolarza na klasyki i postaramy się jeszcze bardziej pomóc mu w rozwoju w tej specjalności

 - przyznał Merijn Zeeman, dyrektor sportowy Team LottoNL-Jumbo.

Pochodzący z Rotterdamu kolarz przejście do nowego zespołu traktuje jak coś w rodzaju awansu na ostatni poziom szkoły kolarskiej.

Młodzi zawodnicy robią zdecydowane postępy jeżdżąc w Team LottoNL-Jumbo. Jestem dumny z faktu, że stanę się częścią tego zespołu. Na początku swoich karier wielu świetnych obecnie kolarzy nie było postrzeganych jak talenty, ale zdołali się rozwinąć. Ja jako młody chłopak też nie byłem wielkim talentem, ale z każdym sezonem robię postępy

 - powiedział z kolei Taco van der Hoorn.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: