Andrea Palini znalazł nowy zespół

Andrea Palini ścigający się ostatnio w barwach Lampre-Merida znalazł nowy zespół, którego nazwę ujawni 10 stycznia. 

Palini zawodową karierę rozpoczął w 2012 roku w barwach Team Idea. Następnie podpisał dwuletni kontrakt z Lampre-Merida. Podczas swojej kolarskiej przygody 25-letni Włoch święcił triumfy etapowe na takich imprezach jak Tour of Hainan, Settimana Internazionale Coppi e Bartali i La Tropicale Amissa Bongo. Ponadto w jego palmares znajduję się m.in. 2. miejsce w Tre Valli Varesine i GP Industria Commercio Artigianato Carnaghese oraz 4. w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i Memoriale Marco Pantaniego.

Niestety  rok 2014 nie był dla niego zbyt udany, co sprawiło, że kierownictwo drużyny Lampre-Merida postanowiło nową umowę zaproponować innemu sprinterowi Roberto Ferrariemu, natomiast Palini został na lodzie.

W rozmowie dla Spaziociclismo menadżer zawodnika Alex Carera przyznał, że Palini znalazł nową drużynę, a oficjalne ogłoszenie tego faktu nastąpi 10 stycznia.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że nowym zespołem Włocha będzie Skydive Dubai.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: