Trasa Volta a Catalunya 2015

logo Volta a Catalunya

Bez niespodzianek w programie hiszpańskiej etapówki

95. edycja ścigania w Katalonii rozpocznie się 23 marca i potrwa jak zwykle siedem dni. W tym czasie zawodnicy pokonają ponad 1250 kilometrów, a także 24 górskie premie.

Organizatorzy w oficjalnej nocie informują, że na trasie Volta a Catalunya znajdzie się jedna premia górska specjalna, osiem premii pierwszej kategorii, dwie drugiej kategorii i 13 trzeciej kategorii. W tym względzie wyścig podobny będzie do poprzedniego - w 2014 roku do pokonania było 25 podjazdów.

Żaden z odcinków nie przekracza 200 kilometrów, a zawodnicy wystartują z Calelli, gdzie przed rokiem najszybszy okazał się słoweński sprinter Luca Mezgec. Na trasie znajdzie się mekka zawodowców ze Stanów Zjednoczonych - Girona - a także podjazd la Molina (5 km, 7%). Peleton przejedzie także z miejscowości Alp do Valls, co gwarantuje górską trasę.

Finisz tradycyjnie w Barcelonie, na siedmiu rundach ze słynnym Montjuïc.

Tytułu z 2014 roku na trasie bronił będzie Katalończyk Joaquin Rodriguez (Katusha), który na trasie 94. edycji okazał się lepszy od swojego rodaka Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) i Amerykanina Tejay'a van Garderena (BMC).

Trasa Volta a Catalunya 2015:

Etap 1: Calella - Calella (191 km)
Etap 2: Mataro - Olot (195,5 km)
Etap 3: Girona - Girona (159,6 km)
Etap 4: Tona - La Molina (191 km)
Etap 5: Alp - Valls (197 km)
Etap 6: Cervera - Port Aventura (197,7 km)
Etap 7: Barcelona - Barcelona (123,5 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: