Michał Kwiatkowski: "chciałbym powalczyć o zwycięstwo w Tour de Pologne"

"- Pokazanie się w narodowym wyścigu jest dla mnie ważne. Chciałbym powalczyć o zwycięstwo" - zapowiada Michał Kwiatkowski.

23-letni kolarz zespołu Omega Pharma-Quick Step, dziś podczas konferencji prasowej potwierdził start w 71. Tour de Pologne UCI World Tour.

- Pokazanie się w narodowym wyścigu jest dla mnie ważne. Chciałbym powalczyć o zwycięstwo

- zapowiada Michał Kwiatkowski.

- Moja grupa stawia na najlepiej przygotowanych zawodników. Chciałbym im podziękować za szansę systematycznego rozwoju. Sukcesy przychodziły z miesiąca na miesiąc. Nie byłoby ich, gdyby nie moi koledzy z Omega Pharma-Quick Step, którzy zawsze mocno mi pomagają

- opowiada 23-letni kolarz.

Zanim stanie na starcie 71. Tour de Pologne w Gdańsku czeka go start w Tour de France.

- Postaram się dobrze wykorzystać tydzień przerwy pomiędzy tymi wyścigami. Startujemy z Gdańska, gdzie powinno być łatwiej niż przed rokiem w Trentino. Drugi etap to moje rodzinne strony, więc na pewno znajdę dodatkowe siły!

- zapowiada Kwiatkowski.

Oprócz Michała Kwiatkowskiego gośćmi konferencji byli Czesław Lang - dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour oraz Włodzimierz Szaranowicz - dyrektor TVP Sport.

Na początek cztery płaskie etapy

- Wszystkie najważniejsze wyścigi zaczynają się  obecnie płaskimi etapami. Myślę, że to pomoże Michałowi

-dodaje Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Przyznaje, że jest pod wrażeniem tegorocznej formy Kwiatkowskiego.

- Ma dopiero 23-lata, a jeździ jak profesor. Potrafi jeździć cały czas z przodu, unikać kraks, łapać się w zaczepne akcje. Te cztery płaskie etapy naszego wyścigu pozwolą mu doprowadzić formę do doskonałości przed etapami górskimi. On cały czas się rozwija, to mocno nas cieszy

- mówi Lang.

Zaprzecza jednak, jakoby trasa Tour de Pologne była układana pod niego.

- Liczę także na innych Polaków,  na Rafała Majkę i Przemka Niemca. Do tej pory mieliśmy teatr, a nie mieliśmy aktorów. Teraz w końcu mamy jedno i drugie!

- żartuje.

Warto wspomnieć, że lider Omega Pharma-Quick Step zaczynał w zawodach dla najmłodszych - Nutella Mini Tour de Pologne. Teraz najlepsi młodzi kolarze tego cyklu w nagrodę pojadą na obóz z Akademią Michała Kwiatkowskiego. Nie zabraknie na nim samego mistrza.

- Cieszę się, że mogę być dla tych młodych ludzi wzorcem. Pracujemy z dziećmi od siódmego, ósmego roku życia. Chcemy zachęcać jeszcze młodszych

- tłumaczy Kwiatkowski.

Najlepsza relacja z wyścigu?

Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport, zapowiada, że będzie to najlepsza telewizyjna relacja z 71. Tour de Pologne UCI World Tour.

- Mamy ogromną satysfakcję, że jesteśmy z wyścigiem od początku. Ten będzie dla nas czymś nowym. W zeszłym roku nasza wizyta we Włoszech była okupiona brakiem grafiki z pierwszych dwóch etapów. W tym roku razem z Czesławem Langiem położyliśmy na nią spory nacisk. Dokładamy jeszcze jedną kamerę, by widzowie mogli śledzić ucieczki od peletonu w komfortowych warunkach

- tłumaczy.

Szaranowicz zapowiedział, że Telewizja Polska kupiła prawa do transmisji z Tour de Suisse, a negocjuje Vuelta a Espana.

- Kolarstwo stało się globalne. Mam nadzieję, że Michał Kwiatkowski będzie sobie radził coraz lepiej, a my będziemy mu częściej towarzyszyć

- dodaje Szaranowicz.

www.tourdepologne.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: