Grody 2014: Silvio Herklotz sprawi niespodziankę?

Ma zaledwie 20 lat, a na zeszłorocznych mistrzostwach Niemiec elity w wyścigu ze startu wspólnego wywalczył siódme miejsce z 14-osobowej czołówki. Po dzisiejszym etapie Szlakiem Grodów Piastowskich Silvio Herklotz prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej, a w generalce jest czwarty.

Jego strata do lidera Grega Bole (Vini Fantini-Nippo) wynosi 10 sekund. I dużo to, i mało. Herklotz nie jest jakimś wybitnym specjalistą od czasówki, z którą przyjdzie mu się zmierzyć w niedzielę na ostatnim odcinku w Polkowicach, ale też nie jedzie „piachu”.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, na co mnie jutro stać. Zobaczymy, jak potoczy się rywalizacja i jak sobie dam radę na trasie. Podchodzę do jazdy na czas na luzie. Do klasyfikacji generalnej zresztą też

– powiedział nam młody reprezentant teamu Stölting.

Herklotz uważany jest za jeden z największych talentów niemieckiego kolarstwa, który bardzo dobrze sprawuje się na podjazdach. Mniejszych i większych. Już rok temu, będąc zaledwie 19-latkiem, zajął w Grodach 12. lokatę, pod koniec lipca triumfował w Tour Alsace, by we wspólnym orlików na mistrzostwach świata we Florencji uplasować się na wysokim 8. miejscu.

W sezonie 2014 wygrał już GP Palio del Recioto, w Circuit des Ardennes oraz Rund um den Finanzplatz był 13.

Czuję się dobrze. Do dzisiejszego etapu przystępowaliśmy z trochę innymi planami. Tim Gebauer zabrał się jednak w decydujący odjazd. Najbardziej będę pamiętał jednak dziury i momentami straszną jakość asfaltu