CCC Tour Grody Piastowskie 2017: etap 1. Filippo Fortin wygrywa i prowadzi

Filippo Fortin

Filippo Fortin (Tirol Cycling Team) okazał się najlepszy na mecie pierwszego etapu CCC Tour Grody Piastowskie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

28-letni Włoch po finiszu z peletonu pokonał w Jaworze Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7R Fuji) i Alana Banaszka (CCC Sprandi Polkowice).

Trasa wyścigu prowadziła na dystansie 166 kilometrów, przez Kondratów (54 km; kat. 2), Podgórki (75 km; kat. 1; 7,5 km; 3,6%) oraz w drugiej części dwukrotnie przez Pomocne (122 km i 151 km; kat. 1; 3 km; 5,8%, maks. 11,1%).

Po starcie i kilku atakach, wyłoniła się ucieczka w składzie Wojciech Migdał (Team Hurom), Mateusz Nowaczek (Voster Uniwheels), Robert Kessler (LKT Team Brandenburg) i Yuriy Natarov (Astana City).

Akcja zdobyła 5 minut, a na Pomocne (122 km) oderwał się Natarov. Kazach walczył dzielnie, ale na powtórce z Pomocne i on został wchłonięty. Zwycięzcę wyłonił masowy sprint, z którego zwycięsko wyszedł Filippo Fortin.

Na ostatnim podjeździe zostałem nieco z tyłu, ale poczekał na mnie Kamil Małecki i dociągnął do grupy. Wróciliśmy do peletonu 5 kilometrów przed końcem i było to wystarczająco wcześnie, by ustawić się do sprintu. W samej końcówce my oraz Wibatech ustawiliśmy swoje „pociągi”. Niestety ubiegł nas Filippo Fortina, który zaatakował 300 metrów przed kreską, na krętych ulicach Jawora i sięgnął po zwycięstwo. Jestem bardzo wdzięczny kolegom z zespołu za to, jaką dziś ciężką pracę wykonali. Gdyby nie ich wsparcie na pewno nie byłbym w stanie walczyć o czołowe lokaty

- podsumował Alan Banaszek, który po etapie założył koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.

Wyniki 1. etapu CCC Tour Grody Piastowskie 2017 (2.2), Złotoryja - Jawor (166 km):

1. Filippo Fortin (Tirol Cycling Team)            4:05:25
2. Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji)
3. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)
4. Paweł Franczak (Team Hurom)
5. Kamil Gradek (One Pro Cycling)
6. Konrad Geßner (Rad-Net Rose Team)
7. Maxim Satlikov (Astana City)
8. Piotr Skarżyński (Domin Sport)
9. Grigoriy Shtein (Astana City)
10. Christian Koch (LKT Team Brandenburg)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: