José Mendes i Silvio Herklotz w grupie Burgos BH

Jose Mendes

Hiszpańska grupa Burgos BH podpisała kontrakt z dotychczasowymi kolarzami Bora-hansgrohe José Mendesem i Silvio Herklotzem.

Mendes to były mistrz Portugalii (2016), 6. zawodnik Tour of Norway (2016) i 5. Criterium International (2015). 23-letni Herklotz najlepsze lata ma jeszcze przed sobą, w tym sezonie błysnął na Czech Cycling Tour, gdzie wywalczył 4. lokatę.

Burgos BH zabrakło na opublikowanej w zeszłym tygodniu liście zespołów ubiegających się o licencję ProContinental na sezon 2018, ale Hiszpanie potwierdzili, że mają zamiar rywalizować w drugiej dywizji. W składzie Burgos pojawi się również niezły rosyjski góral Matvey Mamykin (Katusha-Alpecin) oraz prawdopodobnie Eduard Prades (Caja Rural).

Inna drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, Euskadi Murias, sięgnęła natomiast po Juliena Loubeta. 32-letni Francuz to tegoroczny triumfator Tour du Finistere i etapu Route du Sud, a także Paryż-Camembert (2015).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: