Torowe Mistrzostwa Świata 2014: Boudat pierwszym Francuzem na podium omnium

Kristina Vogel mistrzynią w sprincie, trzeci medal Cure, Pawłowska walczy w omnium

Czwarty dzień kolumbijskich mistrzostw świata upłynął pod znakiem sprintów i omnium, w których rywalizowali zarówno panie, jak i panowie. Dodatkowo rozegrano także wyścig punktowy kobiet.

Dobrze w omnium kobiet spisywała się Katarzyna Pawłowska – Polka zajęła 8. miejsce w okrążeniu ze startu lotnego, 5. w wyścigu punktowym i 10. w wyścigu eliminacyjnym. Po 3 z 7 konkurencji plasuje się na 5. miejscu.

W wyścigu eliminacyjnym znakomicie pojechała Sarah Hammer, na pierwszych okrążeniach ledwo chroniąc się przed odpadnięciem, a na koniec odpalając rezerwy energii i pewnie wygrywając wyścig.

W wyścigu punktowym kobiet po złoto sięgnęła Amy Cure, zdobywając trzeci medal podczas tych mistrzostw. Australijka poprzednio zdobyła brązowe medale w wyścigach na dochodzenie – zarówno z drużyną jak i indywidualnie.

amy cure 2014 caliAmy Cure na podium

Polscy sprinterzy – Kamil Kuczyński i Damian Zieliński – odpadli w 1/16 rywalizacji w sprincie. Zawodnicy rywalizowali dziś tylko do fazy ćwierćfinałów. W półfinałach powalczą Francois Pervis (Francja) i Denis Dmitriev (Rosja) oraz Stefan Botticher (Niemcy) i Matthew Glaetzer (Australia).

Ciekawe pojedynki toczyły się o medale w sprincie kobiet – złoto pewnie wywalczyła Niemka Kristina Vogel, w dwóch wyścigach pokonując Chinkę Tianshi Zhong (Chiny). Brąz także pojedzie do Państwa Środka – walkę o trzecie miejsce wygrał Lin Junhong (Chiny), pokonując Brytyjkę Jessicę Varnish.

vogel14

To jest moment, w którym mogę wszystkim którzy mnie wspierali i pomogli mi wywalczyć ten medal. Wyścig był trudny, strasznie się denerwowałam, bo wszyscy patrzyli na mnie i chcieli mnie pokonać. Nie walczyłam dotychczas z tą Chinką, a gdy nie znasz przeciwnika jest trudniej

– powiedziała przed dekoracją młoda Niemka.

boudat14
Piękny wynik w omnium mężczyzn wykręcił 19-letni Thomas Boudat. Francuz wygrał wyścig punktowy i eliminacyjny, a zwycięstwo przypieczętował trzecim miejscem w wyścigu na kilometr. Jest pierwszy reprezentantem swojego kraju, który wygrał medal w omnium. To także pierwsza edycja (od wprowadzenia konkurencji w 2007 roku), gdy na podium nie stanął żaden kolarz z antypodów.