Baby Giro ponownie w opałach

W 2014 roku nie odbędzie się młodzieżowa wersja Giro d'Italia, znanego też jak Baby Giro.

Jak informuje włoski portal Cicloweb, brak młodzieżowej imprezy, zwanej także Giro Bio, rozgrywanej na włoskich szosach spowodowany jest, jak przed rokiem, brakiem funduszy. W ubiegłym sezonie organizatorzy nie zdołali uzbierać wystarczającej ilości środków na organizację i nagrody, a dodatkowo mieli kłopoty z wypłaceniem pieniężnych gratyfikacji z 2012 roku.

To nie pierwsze kłopoty z budżetem w historii wyścigu - impreza nie odbyła się już z tego powodu w latach 1987, 2005, 2007, 2008 i 2013.

Baby Giro organizowane jest od 1970 roku. Udział w nim biorą amatorzy, którzy nie ukończyli 27 roku życia. Od lat, obok Tour de l'Avenir, jest imprezą, podczas której pokazują się młode talenty, kolarze, którzy później podpisują zawodowe kontrakty z ekipami najwyższej dywizji. Wśród zwycięzców imprezy znajdziemy takie sławy jak Francesco Moser, Gianbattista Baronchelli czy Marco Pantani.

Ostatnia edycja odbyła się w 2012 roku - wygrał ją Amerykanin Joe Dombrowski (obecnie Team Sky), a drugie miejsce zajął Fabio Aru (obecnie Astana).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: