Gianni Savio chętny przygarnąć Franco Pellizottiego

Szef zespołu Androni Giocattoli-Venezuela Gianni Savio chciałby ponownie ściągnąć do swojej stajni Franco Pellizottiego, któremu Astana nie dała do podpisania kontraktu na sezon 2014.

Savio rozmawia obecnie ze sponsorami na temat pieniędzy, dzięki którym będzie można sfinansować transfer mistrza Włoch z 2012 roku.

W najbliższych dniach będę wiedział, na czym stoję. Słyszałem, że Franco miał kłopoty. Zadzwonił do mnie, ale ja już miałem skompletowany skład, dlatego od razu nie mogłem go zatrudnić. Cieszyłbym się, gdyby znowu dla nas jeździł

- tłumaczy Savio.

Astana wstąpiła do ruchu na rzecz wiarygodności kolarstwa (MPCC), dlatego Pellizotti, który ma za sobą dwuletnią dyskwalifikację dopingową, ścigać mógłby się dopiero w maju 2014 roku. Androni co prawda również jest częścią MPCC, ale od lutego br., a wtedy Pellizotii już należał do kadry.

Savio wcześniej zapowiedział, że nie będzie więcej eksperymentował z byłymi doperami, lecz widocznie w sprawie Pellizottiego zrobi wyjątek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: