Jekimow: Joaquim Rodriguez wystartuje w Giro d'Italia

Hiszpański kolarz Joaquim Rodriguez (Katusha) wystartuje w przyszłorocznej edycji Giro d'Italia. "Purito" nie wybiera się na Tour de France, by poprawić tegoroczną trzecią lokatę, ma za to skupić się na włoskim Grand Tourze i spróbować wygrać wyścig, który ukończył na 2. miejscu w 2012 roku.

Manager rosyjskiego zespołu - Wiaczesław Jekimow - w rozmowie z R-sport zapowiedział, że Rodrigueza nie zobaczymy na trasie "Wielkiej Pętli".

- Tour de France nie jest dla niego. Na północy trasa wiedzie przez tereny Paryż-Roubaix, co czyni ją niepasującą do naszego lidera

- oznajmił, odnosząc się do brukowanego odcinka, który pojawia się na trasie Grand Boucle po powrocie peletonu z Wielkiej Brytanii na kontynent.

Jekimow zamierza wysłać Rodrigueza na Giro, by dokończyć zaczętego w 2012 roku dzieła i na końcowym podium założyć różową koszulkę. Po drodze zwycięzca tegorocznego rankingu na najlepszego kolarza zaliczy kampanię ardeńską, ale nie pojedzie w Tour de Romandie.

Rodriguez pod koniec października sam deklarował, że jego celem będzie włoski Grand Tour.

Mały Hiszpan, który ma już 34 lata, w drugiej części sezonu ma wystartować w Vuelta a Espana i powtórzyć dobre rezultaty osiągane na jej trasie w ostatnich latach. Z kolei Tour de France ma stanowić szansę dla innych zawodników Katushy, którzy dostaną wolną rękę i polowali będą na etapowy triumf. Skorzystać ma też Alexander Kristoff - Norweg z dodatkową pomocą ma walczyć o zieloną koszulkę najlepszego sprintera.

W planach zespołu jest także większe rozdzielenie startów Rodrigueza i Daniego Moreno. Obaj Hiszpanie mają na koncie wygrane w La Fleche Wallonne, a rosyjski zespół chce dać więcej szans liderowania młodszemu kolarzowi.

Rodriguez w ostatnich latach co roku udowadniał, że jest jednym z najlepszych kolarzy startujących w wyścigach trzytygodniowych. W Giro d'Italia ma 4. i 2. miejsce (2010 i 2012), w hiszpańskiej Vuelcie 3. (2012), dwa razy 4. (2010, 2013), 6. (2008) i 7. (2009). Podium zaliczył też w Paryżu, w tym roku kończąc Tour de France na 3. miejscu.

Tylko w tym roku do swoich bogatych palmares dopisał wicemistrzostwo świata oraz obronę tytułu we włoskim monumencie - Il Lombardia.

fot. Lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: