Mathieu van der Poel kontra reszta świata

Jest podwójnym mistrzem świata i Europy juniorów w przełajach. Mistrzem świata juniorów na szosie. I wygrywa przełajowe wyścigi orlików z taką łatwością, jakby chodziło o zjedzenie jajecznicy na śniadanie. Mathieu van der Poel jest bez wątpienia jednym z najbardziej utalentowanych młodych kolarzy. I mimo że dopiero zaczyna stawiać kroki w kategorii U-23, w grudniu otrzyma szansę walki z przełajową elitą świata.

18 grudnia w belgijskim Sint-Niklaas odbędą się przełajowe zawody Cyclocross van het Waasland. Na starcie pojawią się: mistrz świata Sven Nys, były mistrz świata Niels Albert, Philipp Walsleben, Thijs van Amerongen, Tom Meeusen czy mistrz Europy Michael Vanthourenhout. Słowem - wyścig mistrzów.

18-letni Van der Poel także znajduje się na liście startowej i najprawdopodobniej wystartuje w przedświątecznych zawodach. Teatru jednego aktora, jak w przypadku wyścigu U-23, nie można się spodziewać, ale możliwe, że Holender wreszcie znajdzie swoją ligę, gdyż dotychczas zdawał się jeździć w zupełnie innej niż jego przeciwnicy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: