Johan Bruyneel skończył z kolarstwem

Johan Bruyneel zadeklarował, że nie wróci już do kolarstwa. Belg zamierza na nowo ułożyć sobie życie i nie wracać do sportu, z którym związany był przez większą część swojego życia.

49-latek w wywiadzie przeprowadzonym przez luksemburską stację RTL stwierdził, że nie postrzega siebie jako zła wcielonego, ale także, że nie wróci już do kolarstwa.

Bruyneel technicznie z kolarstwem nie ma nic wspólnego od ponad roku - po publikacji raportu Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) ekipa RadiShack, gdzie pracował, zwolniła go natychmiast. Trzeci kolarz Vuelty z 1995 roku w grudniu wraz z innymi członkami ekipy US Postal stanie przed panelem USADA, który ma zadecydować o ich dalszym losie.

Bruyneel kierował zespołem US Postal (a później Discovery Channel) podczas wszystkich triumfów Lance'a Armstronga w Tour de France, do zwycięstwa prowadził też Alberto Contadora w 2007 i 2009 roku. Jego nazwisko pojawia się na 129 z 202 stron raportu USADA.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: