Sepp Kuss (Jumbo-Visma) pierwszy zameldował się przy Santuario del Acebo, na mecie piętnastego etapu Vuelta a Espana.
Bez mała 25-letni Amerykanin na końcowym podjeździe pokonał Rubena Guerreiro (Katusha-Alpecin) i Tao Geoghegana Harta (Team Ineos).
W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zameldował się na mecie 14., pozostając na 6. miejscu w Vuelcie.
Wyścig pozostał w Asturii, wjeżdżając w góry. W niedzielnym programie znalazły się cztery górskie premie 1. kategorii, rozrzucone na dystansie 154 kilometrów. W sumie kolarze zaliczyli 4100 metrów przewyższenia.
Od startu tempo było wysokie, mimo to akcję zawiązali Mark Padun (Bahrain-Merida), Sander Armée (Lotto Soudal), Vasil Kiryienka (Team Ineos), Casper Pedersen (Team Sunweb) i Jesus Ezquerra (Burgos-BH).
Układ ten nie pasował ekipie Movistar. Peleton nie spasował, a na Puerto del Acebo (29,2 km; 8,2 km; 7,1%) przyspieszył Marc Soler. Za nim poszli inni. Kształt ucieczki dnia układał się również na zjeździe, ostatecznie z przodu zameldowało się 17 zawodników: Paweł Poljański (Bora-hansgrohe), Marc Soler (Movistar), Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Ion Izagirre (Astana), Mark Padun (Bahrain-Merida), Lawson Craddock (EF Education First), Sander Armée (Lotto Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Ben O’Connor (Dimension Data), Tao Geoghegan Hart, Vasil Kiryienka (Team Ineos), Sepp Kuss (Jumbo-Visma), Dani Navarro, Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin), José Herrada (Cofidis), Oscar Rodriguez i Sergio Samitier (Euskadi-Murias).
Jumbo-Visma opanowała czoło peletonu, który powoli powrócił do pełnych rozmiarów. Czołówka niespiesznie budowała swoją przewagę, meldując się na drugiej górskiej premii, Puerto del Connio (81 km przed metą; 11,7 km; 6,2%), z zapasem 3:20.
Puerto del Pozo de las Mujeres Muertas (40 km przed metą; 11,3 km; 6,8%) o tyle zmieniła sytuację na trasie, że z ucieczki odjechali O’Connor, Navarro i Samitier. Trójka zyskała 1:35 nad kolejnymi zawodnikami, a wciąż ospały peleton tracił już 5:20.
Akcja czołówki po zjeździe straciła na dynamice, na czele pozostał Samitier, do którego przeskoczył Kiryienka. Finałowy podjazd, Santuario del Acebo (7,9 km; 9,7%), dwójka rozpoczęła z zapasem 35 sekund.
Kolarz Euskadi zostawił Białorusina za plecami, ale 6,3 kilometra przed metą został wyprzedzony przez Seppa Kussa. Amerykanin niezagrożony zmierzał po etapowe zwycięstwo.
W tym samym czasie w grupie lidera zaatakował Alejandro Valverde (Movistar), za którym podążył tylko Roglic. Słoweniec włączył się do pracy z mistrzem świata.
Z kolejnej grupy zaczął spływać Nairo Quintana (Movistar). Majka trzymał się Miguela Angela Lopeza (Astana) i Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates), a trójkę tę prowadził Jakob Fuglsang (Astana). 4 kilometry przed metą tracili do Valverde i Roglica 28 sekund.
Soler zameldował się przy Valverde, a Poljański podprowadził grupę Majki. Pogacar przyspieszył i odjechał z Lopezem naszemu zawodnikowi.
Szczęśliwy Kuss finiszując, przybijał piątki z kibicami. Roglic do końca trzymał się z Valverde, co pozwoliło obu umocnić się na pierwszym i drugim miejscu w wyścigu. Majka nadrobił 37 sekund nad Quintaną, zbliżając się do Kolumbijczyka w klasyfikacji generalnej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 4:19:04 |
2. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 00:39 |
3. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 00:40 |
4. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:53 |
5. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 01:49 |
6. | Ben O'connor | Dimension Data | 02:05 |
7. | Lawson Craddock | EF Education First | 02:11 |
8. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 02:14 |
9. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
10. | Sander Armee | Lotto Soudal | 02:48 |
11. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 02:55 |
12. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
13. | Marc Soler | Movistar Team | 03:03 |
14. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 03:13 |
15. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 03:29 |
16. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 03:50 |
17. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
19. | Sergio Higuita | EF Education First | |
20. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 |
21. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 04:10 |
22. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
23. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 04:23 |
24. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 04:25 |
25. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
26. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 05:42 |
27. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
28. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
29. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 06:22 |
30. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 06:40 |
31. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 06:48 |
32. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 06:54 |
33. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 07:02 |
34. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 07:30 |
35. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 08:24 |
36. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 08:40 |
37. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | |
38. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
39. | Ben King | Dimension Data | |
40. | Robert Power | Team Sunweb | 08:44 |
41. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 09:03 |
42. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 09:15 |
43. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:27 |
44. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 10:07 |
45. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 10:40 |
46. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
47. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 12:04 |
48. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
49. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
51. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 13:04 |
52. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 13:18 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 13:20 |
54. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
55. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 14:44 |
56. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 15:01 |
57. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 16:05 |
58. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
59. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
60. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
61. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 16:39 |
62. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
63. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
64. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
65. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
66. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
67. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
68. | Owain Doull | Team Ineos | |
69. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Wout Poels | Team Ineos | |
71. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
72. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
73. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
74. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
75. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
76. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
77. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
78. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
79. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
80. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
81. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
82. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
83. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
84. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
85. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
87. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
88. | Michael Storer | Team Sunweb | |
89. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 17:01 |
90. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 18:19 |
91. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 18:45 |
92. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
93. | Mitchell Docker | EF Education First | |
94. | Logan Owen | EF Education First | |
95. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
96. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
97. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
98. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
99. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
100. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 19:38 |
101. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 19:58 |
102. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
103. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
104. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
105. | Nic Dlamini | Dimension Data | |
106. | Jonas Koch | CCC Team | |
107. | Will Barta | CCC Team | |
108. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
109. | Ian Stannard | Team Ineos | |
110. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
111. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
112. | David de La Cruz | Team Ineos | |
113. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 20:13 |
114. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
115. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 20:50 |
116. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
117. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
118. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
119. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
120. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 21:01 |
121. | Jaco Venter | Dimension Data | 21:11 |
122. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 21:12 |
123. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 21:21 |
124. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
125. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 21:28 |
126. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 22:07 |
127. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
128. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 22:29 |
129. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 22:38 |
130. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
131. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 24:38 |
132. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
133. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
134. | Paweł Bernas | CCC Team | 26:05 |
135. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 26:39 |
136. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 26:56 |
137. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
138. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
139. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
140. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 27:06 |
141. | Diego Rubio | Burgos-BH | 27:51 |
142. | Jorge Cubero | Burgos-BH | |
143. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 27:59 |
144. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
145. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
146. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 28:09 |
147. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
148. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
149. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 28:47 |
150. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 29:25 |
151. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | |
152. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
153. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | |
154. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 29:50 |
155. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
156. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 29:52 |
157. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
158. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
159. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
DNF | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
DNS | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 58:10:32 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:25 |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 03:42 |
4. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 03:59 |
5. | Nairo Quintana | Movistar Team | 05:09 |
6. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 07:14 |
7. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 09:08 |
8. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 09:15 |
9. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 09:44 |
10. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 11:39 |
11. | Sergio Higuita | EF Education First | 13:28 |
12. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 14:58 |
13. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 15:14 |
14. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 16:06 |
15. | Marc Soler | Movistar Team | 16:16 |
16. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 16:32 |
17. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 18:42 |
18. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 18:51 |
19. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 22:37 |
20. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 22:41 |
21. | George Bennett | Jumbo-Visma | 36:04 |
22. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 36:12 |
23. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 37:57 |
24. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 38:44 |
25. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 39:06 |
26. | Ben O'connor | Dimension Data | 39:41 |
27. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 40:25 |
28. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 41:40 |
29. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 43:19 |
30. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 44:35 |
31. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 50:09 |
32. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 52:11 |
33. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 58:15 |
34. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 1:05:48 |
35. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 1:06:13 |
36. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 1:07:32 |
37. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 1:07:42 |
38. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 1:08:42 |
39. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 1:09:15 |
40. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:09:16 |
41. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 1:09:39 |
42. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 1:11:40 |
43. | Louis Meintjes | Dimension Data | 1:16:08 |
44. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:16:27 |
45. | Wout Poels | Team Ineos | 1:20:27 |
46. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 1:20:40 |
47. | Lawson Craddock | EF Education First | 1:24:41 |
48. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 1:25:58 |
49. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 1:27:54 |
50. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 1:29:21 |
51. | Ben King | Dimension Data | 1:29:31 |
52. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:29:35 |
53. | David de La Cruz | Team Ineos | 1:30:05 |
54. | Sebastián Henao | Team Ineos | 1:30:58 |
55. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 1:31:08 |
56. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 1:31:50 |
57. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 1:35:25 |
58. | Sander Armee | Lotto Soudal | 1:36:45 |
59. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 1:37:53 |
60. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 1:38:56 |
61. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:40:59 |
62. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 1:42:27 |
63. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 1:42:30 |
64. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 1:42:34 |
65. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:43:25 |
66. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 1:43:38 |
67. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 1:47:11 |
68. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 1:47:32 |
69. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 1:49:08 |
70. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 1:50:47 |
71. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 1:50:56 |
72. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
73. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:52:22 |
74. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 1:52:36 |
75. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 1:54:15 |
76. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 1:55:40 |
77. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 1:55:56 |
78. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 1:56:07 |
79. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:56:45 |
80. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 1:57:16 |
81. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:57:56 |
82. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:58:37 |
83. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 1:59:06 |
84. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:59:29 |
85. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 1:59:46 |
86. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 2:00:33 |
87. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 2:05:06 |
88. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 2:07:58 |
89. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:08:36 |
90. | Nic Dlamini | Dimension Data | 2:09:57 |
91. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 2:11:07 |
92. | Owain Doull | Team Ineos | 2:11:23 |
93. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 2:13:00 |
94. | Jonas Koch | CCC Team | 2:13:21 |
95. | Jorge Arcas | Movistar Team | 2:13:22 |
96. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 2:13:48 |
97. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 2:13:58 |
98. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 2:14:06 |
99. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 2:16:06 |
100. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 2:16:24 |
101. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 2:16:26 |
102. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 2:18:55 |
103. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 2:20:14 |
104. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 2:22:07 |
105. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 2:23:00 |
106. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 2:24:48 |
107. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2:26:48 |
108. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 2:26:58 |
109. | Jetse Bol | Burgos-BH | 2:27:17 |
110. | Michael Storer | Team Sunweb | 2:28:35 |
111. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 2:29:56 |
112. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 2:30:55 |
113. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 2:31:11 |
114. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 2:33:10 |
115. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 2:35:23 |
116. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 2:36:55 |
117. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 2:39:10 |
118. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 2:39:24 |
119. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 2:39:37 |
120. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 2:39:39 |
121. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 2:39:50 |
122. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 2:39:57 |
123. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 2:40:21 |
124. | Ian Stannard | Team Ineos | 2:40:25 |
125. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 2:41:41 |
126. | Mitchell Docker | EF Education First | 2:42:41 |
127. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 2:42:48 |
128. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 2:43:00 |
129. | Jaco Venter | Dimension Data | 2:45:54 |
130. | Will Barta | CCC Team | 2:46:26 |
131. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 2:47:30 |
132. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 2:47:33 |
133. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 2:47:53 |
134. | Logan Owen | EF Education First | 2:48:20 |
135. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 2:48:45 |
136. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 2:50:00 |
137. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 2:50:17 |
138. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 2:54:45 |
139. | Robert Power | Team Sunweb | 2:55:24 |
140. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 2:56:41 |
141. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2:56:44 |
142. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 3:01:28 |
143. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 3:02:59 |
144. | Diego Rubio | Burgos-BH | 3:03:03 |
145. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 3:05:03 |
146. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 3:11:13 |
147. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 3:12:44 |
148. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 3:14:35 |
149. | Szymon Sajnok | CCC Team | 3:15:08 |
150. | Max Walscheid | Team Sunweb | 3:17:13 |
151. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 3:17:34 |
152. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 3:18:55 |
153. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:21:16 |
154. | Paweł Bernas | CCC Team | 3:23:35 |
155. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 3:28:44 |
156. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 3:30:49 |
157. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 3:35:08 |
158. | Nuno Bico | Burgos-BH | 3:42:23 |
159. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 3:57:11 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 117 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 90 |
3. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 82 |
4. | Nairo Quintana | Movistar Team | 82 |
5. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 70 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 56 |
7. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 52 |
8. | Marc Soler | Movistar Team | 45 |
9. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 44 |
10. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 43 |
11. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 40 |
12. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 39 |
13. | Lawson Craddock | EF Education First | 39 |
14. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 37 |
15. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 36 |
16. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 34 |
17. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 33 |
18. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 32 |
19. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 32 |
20. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 31 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 32 |
2. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 30 |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 25 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 22 |
5. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 21 |
6. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 20 |
7. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 20 |
8. | Marc Soler | Movistar Team | 17 |
9. | Wout Poels | Team Ineos | 17 |
10. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 17 |
11. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 16 |
12. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 14 |
13. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 14 |
14. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 12 |
15. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 12 |
16. | Jetse Bol | Burgos-BH | 11 |
17. | Nairo Quintana | Movistar Team | 10 |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 10 |
19. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 10 |
20. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 58:14:14 |
2. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 00:17 |
3. | Sergio Higuita | EF Education First | 09:46 |
4. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 12:50 |
5. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 15:00 |
6. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 18:55 |
7. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 35:02 |
8. | Ben O'connor | Dimension Data | 35:59 |
9. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 36:43 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 173:42:40 | |
2. | Astana Pro Team | 28:50 | |
3. | Jumbo-Visma | 45:31 | |
4. | Mitchelton-Scott | 1:31:43 | |
5. | AG2R La Mondiale | 1:43:00 | |
6. | Bahrain-Merida | 2:04:32 | |
7. | Trek-Segafredo | 2:09:48 | |
8. | Euskadi Basque Country-Murias | 2:12:46 | |
9. | Dimension Data | 2:16:16 | |
10. | Team Sunweb | 2:17:59 | |
11. | Katusha-Alpecin | 2:20:01 | |
12. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:23:02 | |
13. | Lotto Soudal | 2:31:30 | |
14. | Bora-hansgrohe | 2:35:44 | |
15. | UAE Team Emirates | 2:37:55 | |
16. | EF Education First | 2:40:16 | |
17. | Groupama-FDJ | 2:59:20 | |
18. | Team Ineos | 3:03:28 | |
19. | Deceuninck-Quick Step | 3:08:44 | |
20. | Caja Rural-Seguros RGA | 3:24:51 | |
21. | Burgos-BH | 5:14:44 | |
22. | CCC Team | 5:46:29 |
Simoni
8 września 2019, 21:09 o 21:09
Ktoś tu pisał, że strzelą wszyscy tylko nie Quintana 😉
Gorąco liczę, że Nairo będzie miał bombę jutro albo na 20 etapie i Majka awansuje na 5 miejsce.
Trzymaj się Rafał!!!
mef
9 września 2019, 00:09 o 00:09
Tak na spokojnie z czystej ciekawości – czym realnie różni się 5 od 6??? Bo rozumiem pudło robi różnicę ale 5-6 tak naprawdę żadnej…. Oczywiście poza satysfakcją samego Rafała
austriackie gadanie
9 września 2019, 01:18 o 01:18
No jasne – czwarte nie różni się od piątego, piąte od szóstego – idąc tą drogą czwarte i dwudzieste czwarte miejsce w generalce to to samo a na ostatni etap powinna startować tylko pierwsza trójka i ostatnich dwóch sprinterów.
Simoni
9 września 2019, 10:55 o 10:55
Teoretycznie może nie mieć to znaczenia, ale ja rozpatruję to według swojego “widzi mi się”, które wygląda tak, że:
– można wygrać,
– można być TOP 3 (miejsca 2 i 3),
– można być TOP 5 (miejsca 4 i 5),
– można być TOP 10 (miejsca 6-10)
Dlatego w moich oczach 6-te miejsce to poziom niżej, czyli TOP 10, a zajmując 5-te miejsce to już jesteśmy wysoko, w czołówce TOP 5.
Ale to tylko taka moja subiektywna lista i ocena, dlatego tak liczę na to piąte 😉
Bedrzich
9 września 2019, 11:58 o 11:58
Też uważam, ze 5 miejsce jest jednak to półka wyżej niż miejsca 6-10 i jest jeszcze na to szansa. Nie zmienia to jednak mojego smutku, że Rafał za mało atakuje. Miałbym wielką “popchać”, ale jak tu pchać, jak on co chwila przyjeżdża “tuż za najlepszymi” – niby świetnie, nawet jego sytuacja wygląda coraz lepiej, bo można liczyć, że pęknie Pogačar albo Quintana, ale ciągle mi brakuje konkretnego ataku Rafała. Może dziś – to jest ponoć etap dla niego, więc nie ma na co czekać.
Natomiast pierwsza “2” już chyba jest ukształtowana, zaś Roglič póki rozgrywa wyścig doskonale, nie widać żadnych oznak słabości. Nawet Kussa wczoraj spuścili ze smyczy, bo okazało się, że nie trzeba żadnej pomocy dla Primoża.
Swoją drogą ciekawe co myślał Soler oglądając wczoraj powtórki zwycieżającego Kussa. Movistar mu na takie wycieczki nie pozwala i chłopakowi zostaje tylko “machanie rękami”…
XMM2
9 września 2019, 12:23 o 12:23
Na pewno liczą się punkty do rankingu
Maro
9 września 2019, 11:21 o 11:21
W dalszym ciągu wyścig jeszcze się nie skończył, może być jeszcze nie jeden kryzys, ciekawa sprawa co z Nairo, bo mogą zapaść decyzje takie że będzie już tylko pomocnikiem. Widać że jego forma idzie w dół. Coś mi się też wydaje że Pogacar też strzeli, może już dzisiaj. Mamy podjazd na którym można dużo stracić, teoretycznie ulubiona forma podjazdu Majki – zobaczymy. Dla potwierdzenia mojej teorii przypominam Yatesa na Giro który szalał, wygrywał etapy i w trzecim tygodniu go nie było (Pogacar).
Simoni
9 września 2019, 12:18 o 12:18
Tak. Dodatkowo Pogacar jest bardzo młody jeszcze, więc jakby miał duży kryzys to nikogo to nie powinno dziwić bo nie ma jeszcze takiej wytrzymałości.
Dlatego może atakuje jak ma nogę bo wie, że może go odciąć na końcu wyścigu, nawet przy oszczędnej jeździe, więc teraz stara się ugrać jak najwięcej dla siebie. Ale jak wytrzyma to wielki szacun.
nindustrialny
9 września 2019, 14:04 o 14:04
Jeżeli naprawdę interesujecie się kolarstwem to wiecie, że Roglić wygra wyścik, jeżeli : 1) nie strzeli 2) nie będzie miał kraksy 3) nie dopadnie go choroba
Proste
reko
9 września 2019, 18:03 o 18:03
naprawdę interesuje się kolarstwem, uprawiałem i wiem, że wszystko może się jeszcze zdarzyć. Na Giro nie zdarzyło się nic jeśli chodzi o Roglica z pkt 1,2 i 3, a jednak nie wygrał choć to chyba Ty po pierwszej czasówce przyznałeś mu zwycięstwo ( chyba znaczy, że mi się tak wydaje ). Na tą chwilę wydaję się bardzo mocny, ale gran tour wygrywa ten, który najmocniej przejedzie cały wyścig. Osobiście wolałbym żeby nie strzelił i wygrał.