Marianna Hall rekordzistką Polski w jeździe godzinnej

Marianna Hall z medalem Akademickich Szosowych Mistrzostw Polski 2022

Marianna Hall ustanowiła na torze w Pruszkowie pierwszy w historii rekord Polski w jeździe godzinnej kobiet.

Niezrzeszona 30-letnia zawodniczka w niedzielę 18 września pokonała w niedzielę dystans 45 kilometrów 636 metrów.

Rekord Polski Kobiet w jeździe godzinnej ustanowiony! Myślę, że to było najdłuższe 60 minut na rowerze w moim życiu, ale też czas, którego nigdy nie zapomnę. Jestem dumna, że postawiliśmy sobie (i innym) wysoko poprzeczkę i wiem, że wrócimy po więcej! Tej próby nie byłoby, gdyby nie pasja, zaangażowanie i wspaniali ludzie, którzy niesamowicie mnie wspierali i wierzyli we mnie. Nie ma słów, które mogą opisać moją wdzięczność!

– napisała rekordzistka na Instagramie.

Dzień wcześniej Hall zdobyła tytuł mistrzyni Polski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a podczas czerwcowych mistrzostwach Polski na szosie, w wyścigu indywidualnym na czas została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Rekord świata w jeździe godzinnej należy od maja br. do Holenderki Ellen van Dijk i wynosi 49 kilometrów 254 metry.