MŚ Wollongong 2022. Zoe Bäckstedt złotą juniorką w jeździe na czas

Brytyjka Zoe Bäckstedt zdobyła w australijskim Wollongong tytuł mistrzyni świata juniorek w jeździe indywidualnej na czas.

17-latka w australijskim Wollongong o 1:35 pokonała Niemkę Justynę Czaplę i o 1:48 Belgijkę Febe Jooris.

Bäckstedt to mistrzyni Wielkiej Brytanii w wyścigu z startu wspólnego, zwyciężczyni juniorskiej edycji Ronde van Vlaanderen. Przed mistrzostwami triumfowała w holenderskiej etapówce Watersley Ladies Challenge, a w przyszłym roku reprezentowała będzie worldtourową grupę EF Education-TIBCO-SVB.

W zmaganiach nie brały udziału polskie zawodniczki. Wyścig ukończyło 37 juniorek.

Pierwszą część Mistrzostw Świata w Wollongong kończyły czasówki juniorek i juniorów, rozgrywane na zmodyfikowanej rundzie, na której rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii elita i U23. Juniorki pokonywały rundę o długości 14,1 kilometra, na której leżał jeden większy podjazd Mount Ousley (800 m, 5,6%), usytuowany na 7. kilometrze trasy. Odcinek był dość techniczny: do pokonania było 20 zakrętów na pierwszych 10 kilometrach.

Wyniki Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym 2022 (WC) - jazda indywidualna na czas juniorek, Wollongong (14,1 km):