Agnieszka Skalniak-Sójka 5. w GP della Liberazione

Agnieszka Skalniak-Sójka

Agnieszka Skalniak-Sójka wywalczyła piąte miejsce we włoskim wyścigu Gran Premio della Liberazione (1.2).

Zawodniczka polskiej grupy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław finiszowała z siedmioosobowej grupki, która między sobą rozstrzygnęła losy 96-kilometrowego wyścigu. Zmagania wygrał włoski duet ekipy Valcar – Travel & Service: Silvia Persico i Chiara Consonni.

Podium dopełniła Maria Giulia Confalonieri (Ceratizit-WNT), a przed Skalniak-Sójką finiszowała jeszcze Rasa Leleivyte z grupy Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano.

Dla Skalniak-Sójki włoski wyścigu był pierwszą imprezą notowaną w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sezonie. 25-latka startowała we Włoszech z Katarzyną Wilkos, Moniką Brzeźną, Olgą Wankiewicz, Wiolą Furtak, Tamarą Szalińską i Wiktorią Polak.

Kolejnym przystankiem dla polskiej ekipy i Skalniak-Sójki będzie czeski wyścig Gracia – Orlová (28 kwietnia – 1 maja).