Danielo - odzież kolarska

Alpecin dalej stawia na Van der Poela i spółkę

Zespół Alpecin-Fenix w przeddzień Paryż-Roubaix poinformował, że logo marki szamponów Alpecin widniało będzie na jej koszulkach przez kolejne cztery lata.

Kontrakt sponsorski przedłużono do końca sezonu 2025.

Marka Alpecin, należąca do Dr. Wolff Group, zespół prowadzony przez Philipa Roodhoofta wspiera od początku 2020 roku. Grupa zbudowana została wokół Mathieu van der Poela, ale w sezonie 2020 i 2021 zdołała do zwycięstw doprowadzić również innych zawodników.

Van der Poel i spółka rok temu wygrali 16 wyścigów, a w tym sezonie dwa razy tyle (32). Rok temu triumfy w Ronde van Vlaanderen i BinckBank Tour poparte zostały dobrymi występami takich kolarzy jak Dries De Bont czy Tim Merlier. Ci triumfowali odpowiednio w mistrzostwach Belgii oraz w Brussels Cycling Classic i na etapie Tirreno-Adriatico.

W tym sezonie łupem Van der Poela padły Strade Bianche, etap Tour de France, a także po dwa etapy Tour de Suisse i Tirreno-Adriatico. Holender na podium stawał też w E3 Saxo Bank Classic i Ronde van Vlaanderen, a ostatnio w Paryż-Roubaix. Na przełomie czerwca i lipca przez 5 dni nosił też koszulkę lidera Tour de France.

Jego koledzy dołożyli m.in. dwa etapy Vuelta a Espana i Scheldeprijs (Jasper Philipsen) oraz etapy Tour de France i Giro d’Italia (Tim Merlier).

Jesteśmy dumni, że mimo wyzwań tych sezonów, zdołaliśmy pokazać Alpecinowi, że jesteśmy godni zaufania. Współpraca pozwoliła nam się rozwijać przez zwiększenie budżetu, ale również budowanie wiary w projekt nakierowany na kilka dyscyplin. Wraz z firmą Alpecin i naszymi partnerami pokazaliśmy, że można prowadzić ekipę kolarską z sukcesami i nie trzeba należeć do grona ekip WorldTour

– tłumaczył Philip Roodhooft.

Zespół Alpecin-Fenix funkcjonuje jako zespół ProTeam. Status najlepszego zespołu drugoligowego pozwolił mu w 2021 roku na otrzymanie zaproszeń na wszystkie najważniejsze wyścigi pierwszej ligi. Dzięki temu udział w imprezach WorldTour jest wyborem, a nie przymusem, a wiążące się z tym oszczędności i możliwość negocjowania premii startowych dają większą elastyczność w budowaniu programów startowych.