Inne

Mistrzostwa świata MTB 2021. Francuzi złoci w wyścigach juniorskich i sztafecie

Francuzi Line Burquier i Adrien Boichis wywalczyli we włoskim Val di Sole złote medale Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim cross-country.

Boichis pokonał o ponad minutę Kolumbijczyka Camilo Andresa Gomeza i Szwajcara Nilsa Aebersolda.

Filip Brzóska zajął 52. miejsce (+9:10), Maksymilian Wiśniowski 71. (+13:26).

Burquier na mecie zameldowała się 5 sekund przed swoją rodaczką Olivią Onesti oraz Włoszką Sarą Cortinovis.

Kinga Żur sklasyfikowana została na 27. miejscu (+6:57), a Katarzyna Praszczałek na 47. pozycji (+12:36).

Burquier i Boichis brali też udział w wyścigu sztafet i przyczynili się do sukcesu trójkolorowych: francuska kadra wywalczyła złoto, pokonując reprezentacje USA i Niemiec.

W Val di Sole rozegrane zostały też pierwsze w historii mistrzostwa świata w wyścigu short-track (XCC). Złoto w gronie kobiet wywalczyła Szwajcarka Sina Frei, która w finale okazała się lepsza od Brytyjki Evie Richards i Francuzki Pauline Ferrand-Prevot.

Złoto w wyścigu mężczyzn odebrał Amerykanin Christopher Blevins, któremu udało się pokonać Brazylijczyka Henrique’a Avanciniego i Niemca Maximiliana Brandla.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

• Nasi na tych wyścigach wyglądali jak amatorzy wśród zawodowców. Jedynie Bartek i Kinga trzyma światowy poziom.

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54

La Vuelta Femenina 2024: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23