Mistrzostwa świata MTB 2021. Francuzi złoci w wyścigach juniorskich i sztafecie

Francuzi Line Burquier i Adrien Boichis wywalczyli we włoskim Val di Sole złote medale Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim cross-country.

Boichis pokonał o ponad minutę Kolumbijczyka Camilo Andresa Gomeza i Szwajcara Nilsa Aebersolda.

Filip Brzóska zajął 52. miejsce (+9:10), Maksymilian Wiśniowski 71. (+13:26).

Burquier na mecie zameldowała się 5 sekund przed swoją rodaczką Olivią Onesti oraz Włoszką Sarą Cortinovis.

Kinga Żur sklasyfikowana została na 27. miejscu (+6:57), a Katarzyna Praszczałek na 47. pozycji (+12:36).

Burquier i Boichis brali też udział w wyścigu sztafet i przyczynili się do sukcesu trójkolorowych: francuska kadra wywalczyła złoto, pokonując reprezentacje USA i Niemiec.

W Val di Sole rozegrane zostały też pierwsze w historii mistrzostwa świata w wyścigu short-track (XCC). Złoto w gronie kobiet wywalczyła Szwajcarka Sina Frei, która w finale okazała się lepsza od Brytyjki Evie Richards i Francuzki Pauline Ferrand-Prevot.

Złoto w wyścigu mężczyzn odebrał Amerykanin Christopher Blevins, któremu udało się pokonać Brazylijczyka Henrique’a Avanciniego i Niemca Maximiliana Brandla.