Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.
Holenderka na mecie w Teruel zameldowała się przed swoją rodaczką Charlotte Kool (Team dsm-firmenich PostNL) i Kanadyjką Olivią Baril (Movistar Team).
Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) zajęła 12. pozycję.
Koszulkę liderki obroniła Węgierka Blanka Vas (SD Worx-Protime).
Trasa trzeciego etapu La Vuelta Femenina w Aragonii prowadziła na długości 131 kilometrów. Teren lekko falował, ale jedynym większym podjazdem była zaraz za półmetkiem etapu przełęcz Fuente de Rubielos (5,9 km; 6,4%).
Niemal przez cały etap samotnie prowadziła Mireia Benito (AG Insurance-Soudal). Hiszpanka na górskiej premii miała 4:30 przewagi, która wciąż rosła, sięgając 5:25.
Leniwie dotąd jadący peleton wówczas przyspieszył, dzięki czemu na lotnej premii (43 km przed metą) zredukował stratę do 4:10.
Opadająca z sił 27-letnia Benito walczyła zawzięcie, zmagając się nie tylko z dystansem, ale i wiatrem, na odkrytej drodze. 25 kilometrów różnica wynosiła 2:10. Pościg napędzały kolarki Visma | Lease a Bike, łapiąc harcowniczkę niespełna 8 kilometrów przed metą.
Wyniki 3. etapu La Vuelta Femenina by Carrefour.es 2024 (2.WWT), Lucena – Teruel (130,8 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marianne Vos | Team Visma | Lease a Bike | 3:46:52 |
2. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich PostNL | |
3. | Olivia Baril | Movistar Team | |
4. | Ingvild Gaskjenn | Liv AlUla Jayco | |
5. | Lily Williams | Human Powered Health | |
6. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | |
7. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich PostNL | |
8. | Caroline Andersson | Liv AlUla Jayco | |
9. | Mischa Bredewold | Team SD Worx-Protime | |
10. | Magdeleine Vallieres | EF Education-Cannondale | |
11. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | |
12. | Liane Lippert | Movistar Team | |
13. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
14. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | |
15. | Amber Kraak | FDJ-SUEZ | |
16. | Niamh Fisher-Black | Team SD Worx-Protime | |
17. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | |
18. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | |
19. | Tamara Dronova-balabolina | Roland | |
20. | Eline Jansen | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
21. | Demi Vollering | Team SD Worx-Protime | |
22. | Blanka Vas | Team SD Worx-Protime | |
23. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
24. | Marlen Reusser | Team SD Worx-Protime | |
25. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Team | |
26. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich PostNL | |
27. | Mavi Garcia | Liv AlUla Jayco | |
28. | Riejanne Markus | Team Visma | Lease a Bike | |
29. | Aniek van Alphen | Fenix-Deceuninck | |
30. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | |
31. | Eva van Agt | Team Visma | Lease a Bike | |
32. | Romy Kasper | Human Powered Health | |
33. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
34. | Alison Jackson | EF Education-Cannondale | |
35. | Kristen Faulkner | EF Education-Cannondale | |
36. | Quinty Schoens | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
37. | Ana Vitória Magalhaes | Bepink-Bongioanni | |
38. | Monica Trinca Colonel | Bepink-Bongioanni | |
39. | Debora Silvestri | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
40. | Anneke Dijkstra | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
41. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | |
42. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich PostNL | |
43. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | |
44. | Pauliena Rooijakkers | Fenix-Deceuninck | |
45. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
46. | Valerie Demey | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
47. | Daniela Campos | Eneicat-CMTeam | |
48. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | |
49. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
50. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
51. | Stina Kagevi | Team Coop-Repsol | |
52. | Audrey de Keersmaeker | Lotto Dstny Ladies | |
53. | Laura Molenaar | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
54. | Andrea Casagranda | Bepink-Bongioanni | |
55. | Sigrid Ytterhus Haugset | Team Coop-Repsol | |
56. | Marine Allione | Winspace | |
57. | Elena Cecchini | Team SD Worx-Protime | |
58. | Constance Valentin | Winspace | |
59. | Karolina Perekitko | Winspace | |
60. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
61. | Noemie Abgrall | Winspace | |
62. | Sarah Gigante | AG Insurance-Soudal Team | |
63. | Giorgia Vettorello | Roland | |
64. | Karlijn Swinkels | UAE Team ADQ | |
65. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
66. | Sophie Von Berswordt | Team Visma | Lease a Bike | |
67. | Cristina Tonetti | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
68. | Stine Dale | Team Coop-Repsol | |
69. | Aileen Schweikart | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
70. | Elena Hartmann | Roland | |
71. | Ariana Gilabert | Eneicat-CMTeam | |
72. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Team | |
73. | Yuliia Biriukova | Human Powered Health | |
74. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | |
75. | Julie van de Velde | AG Insurance-Soudal Team | |
76. | Nadia Quagliotto | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
77. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Team | |
78. | Veronica Ewers | EF Education-Cannondale | |
79. | Mikayla Harvey | UAE Team ADQ | |
80. | Rachele Barbieri | Team dsm-firmenich PostNL | |
81. | Mareille Meijering | Movistar Team | |
82. | Kim Cadzow | EF Education-Cannondale | |
83. | Carlijn Achtereekte | Team Visma | Lease a Bike | |
84. | Maud Oudeman | Team Visma | Lease a Bike | |
85. | Laura Tomasi | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
86. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | |
87. | Elizabeth Deignan | Lidl-Trek | |
88. | Gaia Realini | Lidl-Trek | |
89. | Sara Martin | Movistar Team | |
90. | Jelena Eric | Movistar Team | |
91. | Clara Koppenburg | EF Education-Cannondale | |
92. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Team | |
93. | Silke Smulders | Liv AlUla Jayco | |
94. | Daniek Hengeveld | Team dsm-firmenich PostNL | |
95. | Alessia Vigilia | FDJ-SUEZ | |
96. | Evita Muzic | FDJ-SUEZ | |
97. | Henrietta Christie | Human Powered Health | |
98. | Abi Smith | Team dsm-firmenich PostNL | |
99. | Alena Amialiusik | UAE Team ADQ | |
100. | Thalita de Jong | Lotto Dstny Ladies | 5:20 |
101. | Teniel Campbell | Liv AlUla Jayco | 0:00 |
102. | Camilla Ranes Bye | Team Coop-Repsol | 12:44 |
103. | Xin Tang | Winspace | 12:46 |
104. | Carolina Vargas | Eneicat-CMTeam | 12:48 |
105. | Antri Christoforou | Roland | |
106. | Eline van Rooijen | Team Coop-Repsol | |
107. | Maggie Coles-lyster | Roland | |
108. | Magdalene Lind | Team Coop-Repsol | |
109. | Nora Jencusova | Bepink-Bongioanni | |
110. | Selene Colombi | Bepink-Bongioanni | |
111. | Maureen Arens | Lotto Dstny Ladies | |
112. | Esmee Gielkens | Lotto Dstny Ladies | |
113. | Lourdes Oyarbide | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
114. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Team | |
115. | Beatrice Pozzobon | Bepink-Bongioanni | |
116. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
117. | Barbara Guarischi | Team SD Worx-Protime | |
118. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
119. | Ellen van Dijk | Lidl-Trek | |
120. | Fauve Bastiaenssen | Lotto Dstny Ladies | |
121. | Andrea Alzate | Eneicat-CMTeam | |
122. | Georgie Howe | Liv AlUla Jayco | |
123. | Georgia Baker | Liv AlUla Jayco | |
124. | Coralie Demay | FDJ-SUEZ | |
125. | Valentina Basilico | Eneicat-CMTeam | |
126. | Angela Oro | Bepink-Bongioanni | |
127. | Silvia Zanardi | Human Powered Health | 0:00 |
128. | Elynor Backstedt | Lidl-Trek | 12:48 |
129. | Tereza Neumanova | UAE Team ADQ | |
130. | Anna Kiesenhofer | Roland | 22:38 |
131. | Aurela Nerlo | Winspace | |
132. | Mieke Docx | Lotto Dstny Ladies | 23:19 |
133. | Marith Vanhove | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | 31:53 |
134. | Claudia San Justo | Eneicat-CMTeam | 39:22 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Blanka Vas | Team SD Worx-Protime | 6:57:04 |
2. | Marianne Vos | Team Visma | Lease a Bike | 0:01 |
3. | Alison Jackson | EF Education-Cannondale | 0:10 |
4. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | 0:11 |
5. | Eva van Agt | Team Visma | Lease a Bike | |
6. | Riejanne Markus | Team Visma | Lease a Bike | |
7. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | |
8. | Sophie Von Berswordt | Team Visma | Lease a Bike | |
9. | Gaia Realini | Lidl-Trek | |
10. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | |
11. | Elizabeth Deignan | Lidl-Trek | |
12. | Demi Vollering | Team SD Worx-Protime | 0:12 |
13. | Marlen Reusser | Team SD Worx-Protime | |
14. | Mischa Bredewold | Team SD Worx-Protime | |
15. | Niamh Fisher-Black | Team SD Worx-Protime | |
16. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | 0:14 |
17. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | 0:19 |
18. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
19. | Olivia Baril | Movistar Team | |
20. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
21. | Amber Kraak | FDJ-SUEZ | 0:20 |
22. | Kristen Faulkner | EF Education-Cannondale | |
23. | Magdeleine Vallieres | EF Education-Cannondale | |
24. | Kim Cadzow | EF Education-Cannondale | |
25. | Evita Muzic | FDJ-SUEZ | |
26. | Alessia Vigilia | FDJ-SUEZ | |
27. | Ingvild Gaskjenn | Liv AlUla Jayco | 0:21 |
28. | Mavi Garcia | Liv AlUla Jayco | |
29. | Silke Smulders | Liv AlUla Jayco | |
30. | Liane Lippert | Movistar Team | 0:23 |
31. | Sara Martin | Movistar Team | |
32. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich PostNL | 0:28 |
33. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich PostNL | |
34. | Teniel Campbell | Liv AlUla Jayco | 0:35 |
35. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Team | 0:37 |
36. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Team | 0:43 |
37. | Sarah Gigante | AG Insurance-Soudal Team | |
38. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Team | |
39. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Team | |
40. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich PostNL | 0:49 |
41. | Tamara Dronova-balabolina | Roland | 0:53 |
42. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | 0:59 |
43. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
44. | Aniek van Alphen | Fenix-Deceuninck | |
45. | Pauliena Rooijakkers | Fenix-Deceuninck | |
46. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
47. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | |
48. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | 1:02 |
49. | Caroline Andersson | Liv AlUla Jayco | 1:03 |
50. | Karlijn Swinkels | UAE Team ADQ | |
51. | Anneke Dijkstra | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | 1:06 |
52. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | 1:07 |
53. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
54. | Mikayla Harvey | UAE Team ADQ | |
55. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | 1:11 |
56. | Alena Amialiusik | UAE Team ADQ | |
57. | Quinty Schoens | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | 1:12 |
58. | Eline Jansen | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
59. | Laura Molenaar | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | |
60. | Debora Silvestri | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | 1:15 |
61. | Aileen Schweikart | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
62. | Nadia Quagliotto | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
63. | Elena Cecchini | Team SD Worx-Protime | 1:21 |
64. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | 1:22 |
65. | Lily Williams | Human Powered Health | 1:24 |
66. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | |
67. | Romy Kasper | Human Powered Health | |
68. | Yuliia Biriukova | Human Powered Health | |
69. | Clara Koppenburg | EF Education-Cannondale | 1:25 |
70. | Julie van de Velde | AG Insurance-Soudal Team | 1:29 |
71. | Sigrid Ytterhus Haugset | Team Coop-Repsol | 1:39 |
72. | Stina Kagevi | Team Coop-Repsol | |
73. | Stine Dale | Team Coop-Repsol | |
74. | Karolina Perekitko | Winspace | 1:48 |
75. | Giorgia Vettorello | Roland | 1:51 |
76. | Daniela Campos | Eneicat-CMTeam | 2:04 |
77. | Maud Oudeman | Team Visma | Lease a Bike | 2:06 |
78. | Monica Trinca Colonel | Bepink-Bongioanni | 2:08 |
79. | Ana Vitória Magalhaes | Bepink-Bongioanni | |
80. | Carlijn Achtereekte | Team Visma | Lease a Bike | 2:18 |
81. | Andrea Casagranda | Bepink-Bongioanni | 2:23 |
82. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich PostNL | 2:26 |
83. | Jelena Eric | Movistar Team | 3:44 |
84. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | 4:14 |
85. | Rachele Barbieri | Team dsm-firmenich PostNL | 4:23 |
86. | Daniek Hengeveld | Team dsm-firmenich PostNL | |
87. | Elena Hartmann | Roland | 4:50 |
88. | Mareille Meijering | Movistar Team | 4:51 |
89. | Veronica Ewers | EF Education-Cannondale | 5:02 |
90. | Valerie Demey | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | 5:07 |
91. | Cristina Tonetti | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | 5:10 |
92. | Laura Tomasi | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | |
93. | Audrey de Keersmaeker | Lotto Dstny Ladies | 5:17 |
94. | Henrietta Christie | Human Powered Health | 5:19 |
95. | Silvia Zanardi | Human Powered Health | |
96. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 5:34 |
97. | Constance Valentin | Winspace | 5:43 |
98. | Marine Allione | Winspace | |
99. | Ariana Gilabert | Eneicat-CMTeam | 5:59 |
100. | Noemie Abgrall | Winspace | 6:13 |
101. | Abi Smith | Team dsm-firmenich PostNL | 6:37 |
102. | Thalita de Jong | Lotto Dstny Ladies | 6:42 |
103. | Ellen van Dijk | Lidl-Trek | 12:59 |
104. | Georgia Baker | Liv AlUla Jayco | 13:09 |
105. | Carolina Vargas | Eneicat-CMTeam | 14:52 |
106. | Tereza Neumanova | UAE Team ADQ | 14:53 |
107. | Nora Jencusova | Bepink-Bongioanni | 14:56 |
108. | Selene Colombi | Bepink-Bongioanni | |
109. | Camilla Ranes Bye | Team Coop-Repsol | 15:24 |
110. | Magdalene Lind | Team Coop-Repsol | 16:08 |
111. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | 17:02 |
112. | Coralie Demay | FDJ-SUEZ | 17:03 |
113. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Team | 17:26 |
114. | Antri Christoforou | Roland | 17:36 |
115. | Maggie Coles-lyster | Roland | |
116. | Georgie Howe | Liv AlUla Jayco | 18:01 |
117. | Fauve Bastiaenssen | Lotto Dstny Ladies | 18:05 |
118. | Valentina Basilico | Eneicat-CMTeam | 18:47 |
119. | Barbara Guarischi | Team SD Worx-Protime | 18:49 |
120. | Eline van Rooijen | Team Coop-Repsol | 19:23 |
121. | Maureen Arens | Lotto Dstny Ladies | 19:24 |
122. | Andrea Alzate | Eneicat-CMTeam | 19:36 |
123. | Esmee Gielkens | Lotto Dstny Ladies | 19:50 |
124. | Lourdes Oyarbide | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | 19:57 |
125. | Elynor Backstedt | Lidl-Trek | 24:00 |
126. | Xin Tang | Winspace | 25:35 |
127. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa-Fundación Euskadi | 26:43 |
128. | Aurela Nerlo | Winspace | 28:21 |
129. | Beatrice Pozzobon | Bepink-Bongioanni | 29:16 |
130. | Mieke Docx | Lotto Dstny Ladies | 30:21 |
131. | Angela Oro | Bepink-Bongioanni | 30:44 |
132. | Anna Kiesenhofer | Roland | 34:32 |
133. | Claudia San Justo | Eneicat-CMTeam | 45:21 |
134. | Marith Vanhove | VolkerWessels Women's Pro Cycling Team | 46:49 |
Tadej Pogacar wygrał na Monte Pana szesnasty odcinek Giro d’Italia. Słoweniec z UAE Team Emirates złowił swój piąty etapowy skalp…
Antonio Tiberi w debiucie w Giro d'Italia walczy o tytuł najlepszego młodego zawodnika wyścigu. 22-latek po dwóch tygodniach rywalizacji jest…
Tadej Pogacar wspomina Livigno z czasów juniorskich. Daria Pikulik na podium w Belgii. Daniel Martinez czeka na dwudziesty etap Giro.…
Tadej Pogacar może dość spokojnie podejść do finału Giro d'Italia. Słoweniec ma na celu Tour de France, ale póki co…
Zapowiedź 16. etapu Giro d’Italia 2024. 21 maja (wtorek): Livigno – Santa Cristina Valgardena (Monte Pana) (206 km ⭐️⭐️⭐️⭐️).
W dniach 13-16 czerwca miłośnicy rowerów i dobrego kina połączą te dwie pasie podczas festiwalu filmowego – Bike Days.