20-letni Quinn Simmons (Trek-Segafredo) triumfował w Érezée na mecie trzeciego etapu Tour de Wallonie.
Amerykanin pokonał na finiszu Stana Dewulfa (AG2R Citroën), a trzecie miejsce zajął Alexis Renard (Israel Start-Up Nation).
Łukasz Wiśniowski (Qhubeka NextHash) zajął 73. miejsce, ze stratą ponad 11 minut.
Dla Simmonsa, mistrza świata juniorów z 2019 roku, to pierwsze zawodowe zwycięstwo, po którym objął prowadzenie w Tour de Wallonie.
Wyniki 3. etapu Ethias Tour de Wallonie 2021 (2.Pro), Plombières - Érezée (179,9 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 4:07:19 |
2. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 00:01 |
3. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 00:13 |
4. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
5. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
6. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 00:17 |
7. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 00:25 |
8. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
9. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
10. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | |
11. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
12. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
13. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
14. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
15. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
16. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
17. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
18. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | |
19. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
20. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
22. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
23. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
24. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
25. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
26. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
27. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
28. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | |
29. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | |
30. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
31. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
32. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
33. | Eli Iserbyt | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
34. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 01:26 |
36. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
37. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
39. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 01:30 |
40. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | 01:31 |
41. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
42. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
43. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
44. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | |
45. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
46. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
47. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
48. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | |
49. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
50. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
51. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
52. | Will Barta | EF Education-Nippo | 02:33 |
53. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | 03:39 |
54. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | 04:27 |
55. | Logan Owen | EF Education-Nippo | |
56. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
57. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 07:02 |
58. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
59. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
60. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
61. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
62. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
63. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
64. | Jesper Schultz | Riwal Cycling Team | |
65. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 07:49 |
66. | Fabien Grellier | Team TotalEnergies | 10:24 |
67. | Toon Vandebosch | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
68. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 10:50 |
69. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 11:20 |
70. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
71. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
72. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
73. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | |
74. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
75. | Witse Meeussen | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
76. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
77. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
78. | Thibault Ferasse | B&B Hotels p/b KTM | |
79. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
80. | Pim Ronhaar | Baloise-Trek Lions | |
81. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
82. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
83. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
84. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
85. | Luca Mozzato | B&B Hotels p/b KTM | |
86. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
87. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
88. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
89. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
90. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 13:30 |
91. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
92. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 13:47 |
93. | Niccolò Bonifazio | Team TotalEnergies | 13:48 |
94. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 13:50 |
95. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 16:46 |
96. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
97. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
98. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | |
99. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | |
100. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
101. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
102. | Diogo Barbosa | Hagens Berman Axeon | |
103. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
104. | Matthew Riccitello | Hagens Berman Axeon | |
105. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
106. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
107. | Anton Ferdinande | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
108. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
109. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
110. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
111. | Tom Paquot | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
112. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
113. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | |
114. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
115. | Toon Aerts | Baloise-Trek Lions | |
116. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | |
117. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
118. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
119. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
120. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
121. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
122. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
123. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | |
124. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
125. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
126. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 16:56 |
127. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 17:00 |
128. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 18:55 |
129. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | |
130. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | |
131. | Julien Morice | B&B Hotels p/b KTM | |
132. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | |
133. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
134. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | |
135. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
136. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
137. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
138. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
139. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | |
140. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 20:07 |
141. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
142. | Elmar Reinders | Riwal Cycling Team | |
143. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
144. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | |
145. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | |
146. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | |
147. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | |
148. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
149. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
150. | Yentl Bekaert | Baloise-Trek Lions | |
151. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
152. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
153. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
154. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
155. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
156. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
157. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | |
158. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | |
159. | Michael Garrison | Hagens Berman Axeon | 20:53 |
160. | Lucas Bourgoyne | Hagens Berman Axeon | 29:00 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 11:03:27 |
2. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 00:03 |
3. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 00:19 |
4. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:23 |
5. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
6. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:26 |
7. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 00:27 |
8. | Amaury Capiot | Team Arkéa Samsic | 00:31 |
9. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 00:32 |
10. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
11. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:33 |
12. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 00:34 |
13. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:35 |
14. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | |
15. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
16. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
18. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
19. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
20. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
21. | Eliot Lietaer | B&B Hotels p/b KTM | |
22. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
23. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | |
24. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
25. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
26. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
27. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
28. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
29. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
30. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
31. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
32. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
33. | Eli Iserbyt | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
34. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 01:32 |
36. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 01:36 |
37. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
39. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 01:40 |
40. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:41 |
41. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
42. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
43. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
44. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
45. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
46. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | |
47. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
48. | Lennert Teugels | Tarteletto-Isorex | |
49. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
50. | Will Barta | EF Education-Nippo | 02:43 |
51. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | 03:49 |
52. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 04:32 |
53. | Logan Owen | EF Education-Nippo | 04:35 |
54. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | 04:37 |
55. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 07:06 |
56. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 07:12 |
57. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
58. | Jesper Schultz | Riwal Cycling Team | |
59. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
60. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | 07:22 |
61. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
62. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | 10:30 |
63. | Toon Vandebosch | Pauwels Sauzen-Bingoal | 10:34 |
64. | Fabien Grellier | Team TotalEnergies | |
65. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 10:56 |
66. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
67. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 11:00 |
68. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 11:24 |
69. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 11:25 |
70. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 11:29 |
71. | Luca Mozzato | B&B Hotels p/b KTM | 11:30 |
72. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
73. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
74. | Witse Meeussen | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
75. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
76. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
77. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
78. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
79. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
80. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
81. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
82. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
83. | Thibault Ferasse | B&B Hotels p/b KTM | |
84. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 12:13 |
85. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 13:35 |
86. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 13:40 |
87. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 13:57 |
88. | Niccolò Bonifazio | Team TotalEnergies | 13:58 |
89. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 15:01 |
90. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 16:50 |
91. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | 16:54 |
92. | Toon Aerts | Baloise-Trek Lions | |
93. | Tom Paquot | Bingoal Pauwels Sauces WB | 16:55 |
94. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 16:56 |
95. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
96. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
97. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
98. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
99. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
100. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
101. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
102. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
103. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
104. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | |
105. | Diogo Barbosa | Hagens Berman Axeon | |
106. | Anton Ferdinande | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
107. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
108. | Laurens Sweeck | Pauwels Sauzen-Bingoal | |
109. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
110. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
111. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 17:00 |
112. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | 17:11 |
113. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 18:12 |
114. | Gianni Marchand | Tarteletto-Isorex | 19:04 |
115. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | 19:05 |
116. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | |
117. | Jacob Relaes | Tarteletto-Isorex | |
118. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
119. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 19:40 |
120. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 20:17 |
121. | Elmar Reinders | Riwal Cycling Team | |
122. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | |
123. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | |
124. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
125. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
126. | Adrien Petit | Team TotalEnergies | 20:29 |
127. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 20:40 |
128. | Pim Ronhaar | Baloise-Trek Lions | |
129. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 21:12 |
130. | Julien Morice | B&B Hotels p/b KTM | 21:24 |
131. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 21:32 |
132. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 21:47 |
133. | Lars van der Haar | Baloise-Trek Lions | 22:37 |
134. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
135. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
136. | Matthew Riccitello | Hagens Berman Axeon | |
137. | Daan Marien | Baloise-Trek Lions | 23:38 |
138. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 23:53 |
139. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 24:39 |
140. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 24:46 |
141. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | |
142. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 24:53 |
143. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 25:47 |
144. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 25:58 |
145. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | |
146. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 26:06 |
147. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
148. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 26:34 |
149. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 26:57 |
150. | Michael Garrison | Hagens Berman Axeon | 27:45 |
151. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 28:11 |
152. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | 28:46 |
153. | Yentl Bekaert | Baloise-Trek Lions | 29:27 |
154. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | |
155. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | |
156. | Thijs Aerts | Baloise-Trek Lions | |
157. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
158. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 30:26 |
159. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 31:06 |
160. | Lucas Bourgoyne | Hagens Berman Axeon | 35:52 |
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…