Caleb Ewan (Lotto Soudal) został w adriatyckim Termoli zwycięzcą siódmego etapu wyścigu Giro d’Italia.
Australijczyk po świetnie wyczekanym finiszu ograł Włocha Davida Cimolai (Israel Start-Up Nation) i Belga Tima Merliera (Alpecin-Fenix).
W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany, prowadzi Węgier Attila Valter (Groupama-FDJ).
Siódmy dzień “Corsa Rosa” zaznaczyli sobie sprinterzy, gdyż trasa przez Abruzję (181 km) nie nastręczała specjalnych trudności, jedynie sama końcówka nie była łatwa technicznie. 1700 metrów przed metą droga wznosiła się ostro na bardzo odcinku 200 metrów, a do samego końca utrzymywała tendencję lekko wznoszącą.
Peleton z Notaresco wyruszył w dobrych humorach, głaskany promieniami słońca. Po starcie ostrym od razu w akcję zabrali się Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Umberto Marengo (Bardiani-CSF) i Mark Christian (EOLO-Kometa).
Harcownicy odskoczyli na ponad 5 minut, jednak taką przewagą nie nacieszyli się zbyt długo. Zespoły sprinterów postawiły trzymać ich na krótko. Jedyną górską premię, usytuowaną w Chieti (62 km; 4,7 km; 5,9%, kat. 4) peleton odhaczył ze stratą 3:50, na pierwszej lotnej premii w Crecchio (88 km przed metą) stoper pokazał 50 sekund, a na drugiej, ostatniej Fossacecia Marina (55 km przed metą) – 1:53.
Niskie tempo etapu podniosło się dopiero w samej końcówce. Na czele peletonu pojawił się Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i uciekający zakończyli swoją przygodę na 17 kilometrów przed metą. Belgowi asystowali kolarze UAE Team Emirates, Cofidisu i Inoes Grenadiers, a na ostatnich kilometrach pokazali się też zawodnicy Jumbo-Visma i Team DSM, pracujący na Dylana Groenwegena i Max Walscheida.
Holenderska ekipa naciągnęła mocno grupę, ale osłaniany przez Tomasza Marczyńskiego i spółkę Caleb Ewan utrzymał dobrą pozycję. Przechodzić do przodu na ostatnich 2 kilometrach musiał Tim Merlier (Alpecin-Fenix), a na niewielkiej hopce do przodu wyrwali się Daniel Oss (Bora-hansgrohe) i Vincenzo Albanese (Eolo-Kometa.)
Atak ten nie dał wiele, Włoch ustawiał sprint pod Petera Sagana, ale rywalizację nieco niespodziewanie bardzo wcześnie otworzył Fernando Gaviria. Kolarz UAE Team Emirates do pogoni i błędu zmusić chciał Caleba Ewana, ale ten nie spanikował. Lider Lotto Soudal wiedział, że na kole czają się rywale, ale mimo to zdołał dociągnąć do Kolumbijczyka i natychmiast skontrował. Za nim pędził już Davide Cimolai, ale niski sprinter miał sporą przewagę i wygrał drugi etap tegorocznej edycji.
Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2021 (2.UWT); Notaresco – Termoli (181 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:42:12 |
2. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
3. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
4. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
5. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
6. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
7. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
8. | Max Kanter | Team DSM | |
9. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
10. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
11. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
12. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | |
13. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
14. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
15. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
16. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
17. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
18. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
19. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
20. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
21. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
23. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
24. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
25. | Romain Bardet | Team DSM | |
26. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
27. | Jai Hindley | Team DSM | |
28. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
29. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
30. | Marc Soler | Movistar Team | |
31. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
32. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
33. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
34. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
35. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
36. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
37. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
38. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
39. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
40. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
41. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
42. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
43. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
44. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
45. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
46. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | |
47. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
48. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
49. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | |
50. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
52. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
53. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
55. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
56. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
57. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
58. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
59. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
60. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
61. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
62. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
63. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 00:23 |
64. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
65. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
66. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
67. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
68. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
69. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 00:35 |
70. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | |
71. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 00:39 |
72. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
73. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
74. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
75. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
76. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
77. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 00:54 |
78. | Nikias Arndt | Team DSM | |
79. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
80. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
81. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
82. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
83. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
84. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
85. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
86. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
87. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
88. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
89. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
90. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
91. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
92. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
93. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
94. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
95. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
96. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
97. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
98. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
99. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
100. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
101. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
102. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
103. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
104. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
105. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
106. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
107. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:13 |
108. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
109. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
110. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
111. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
112. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
113. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
114. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
115. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
116. | Davide Villella | Movistar Team | |
117. | Nico Denz | Team DSM | |
118. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
119. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | |
120. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
121. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
122. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
123. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
124. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
125. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
126. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
127. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
128. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
129. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
130. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
131. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:42 |
132. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
133. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
134. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
135. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | 01:48 |
136. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
137. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | |
138. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | |
139. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | |
140. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
141. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
142. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
143. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | |
144. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
145. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | |
146. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
147. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
148. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | |
149. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | |
150. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
151. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
152. | Michael Storer | Team DSM | 02:05 |
153. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 02:09 |
154. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
155. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
156. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
157. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
158. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 02:14 |
159. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
160. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 02:21 |
161. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
162. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 00:00 |
163. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 02:21 |
164. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 02:37 |
165. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
166. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 02:43 |
167. | Callum Scotson | Team BikeExchange | |
168. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 02:53 |
169. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 02:56 |
170. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
171. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
172. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 03:12 |
173. | Albert Torres | Movistar Team | |
174. | Chris Hamilton | Team DSM | |
175. | Nicolas Roche | Team DSM | |
176. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 03:27 |
177. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
DNS | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 26:59:18 |
2. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:16 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:24 |
5. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 00:25 |
6. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 00:38 |
7. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 00:39 |
8. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:41 |
9. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 00:47 |
10. | Simon Yates | Team BikeExchange | 00:49 |
11. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 00:55 |
12. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 01:06 |
13. | Marc Soler | Movistar Team | 01:14 |
14. | Romain Bardet | Team DSM | |
15. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:32 |
16. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:40 |
17. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:43 |
18. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:53 |
19. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 02:01 |
20. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
21. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 02:03 |
22. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 03:09 |
23. | Jai Hindley | Team DSM | 03:29 |
24. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 03:30 |
25. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 04:13 |
26. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:49 |
27. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 05:19 |
28. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 05:49 |
29. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 07:06 |
30. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 07:44 |
31. | George Bennett | Jumbo-Visma | 08:55 |
32. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 10:55 |
33. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 11:30 |
34. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 13:08 |
35. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 14:05 |
36. | Michael Storer | Team DSM | 14:54 |
37. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 15:09 |
38. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 15:24 |
39. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 15:26 |
40. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 16:34 |
41. | Davide Villella | Movistar Team | 16:58 |
42. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
43. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 18:43 |
44. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 20:10 |
45. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 20:14 |
46. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 20:15 |
47. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 20:38 |
48. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 20:44 |
49. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 21:19 |
50. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 21:21 |
51. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 21:50 |
52. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 21:56 |
53. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 22:03 |
54. | Dario Cataldo | Movistar Team | 22:40 |
55. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 22:58 |
56. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 23:40 |
57. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 24:03 |
58. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 25:08 |
59. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 25:46 |
60. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 27:12 |
61. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 27:39 |
62. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 28:03 |
63. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 28:08 |
64. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | 28:09 |
65. | Nicolas Roche | Team DSM | 28:59 |
66. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 29:36 |
67. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 30:18 |
68. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 30:27 |
69. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 32:11 |
70. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 32:22 |
71. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 32:51 |
72. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 32:55 |
73. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 33:57 |
74. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 34:23 |
75. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 36:09 |
76. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 36:28 |
77. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 36:44 |
78. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 36:45 |
79. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 36:56 |
80. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 37:33 |
81. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 37:39 |
82. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 37:45 |
83. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 38:01 |
84. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 38:02 |
85. | Chris Hamilton | Team DSM | 38:20 |
86. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 39:31 |
87. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 40:16 |
88. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 40:27 |
89. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 42:25 |
90. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 42:32 |
91. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 42:37 |
92. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 42:52 |
93. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 43:53 |
94. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 43:58 |
95. | Nikias Arndt | Team DSM | 44:23 |
96. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 44:34 |
97. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 44:45 |
98. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | 44:56 |
99. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 45:49 |
100. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 45:50 |
101. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 46:21 |
102. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 46:26 |
103. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 46:30 |
104. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 46:53 |
105. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 47:09 |
106. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 47:25 |
107. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 47:38 |
108. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 47:58 |
109. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | 48:15 |
110. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 48:36 |
111. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 48:37 |
112. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 48:42 |
113. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 49:09 |
114. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 49:26 |
115. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 49:29 |
116. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 49:30 |
117. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | 49:49 |
118. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 50:23 |
119. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 50:55 |
120. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 51:02 |
121. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 51:12 |
122. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | 51:24 |
123. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 51:47 |
124. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 52:53 |
125. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 53:52 |
126. | Nico Denz | Team DSM | 53:53 |
127. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 55:03 |
128. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 55:17 |
129. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 55:19 |
130. | Max Kanter | Team DSM | 56:27 |
131. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | 57:02 |
132. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 57:05 |
133. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 57:15 |
134. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 57:55 |
135. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 57:59 |
136. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 58:06 |
137. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 58:28 |
138. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 58:37 |
139. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 58:40 |
140. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 58:49 |
141. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 59:04 |
142. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 59:18 |
143. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 59:21 |
144. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 59:39 |
145. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 59:41 |
146. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 1:00:15 |
147. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | 1:00:29 |
148. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:00:33 |
149. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:53 |
150. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 1:01:00 |
151. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 1:01:01 |
152. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 1:01:28 |
153. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 1:01:39 |
154. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:01:56 |
155. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:02:07 |
156. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:02:15 |
157. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:02:42 |
158. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:03:07 |
159. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:03:08 |
160. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:03:13 |
161. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 1:03:18 |
162. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:03:47 |
163. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 1:03:56 |
164. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 1:04:08 |
165. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | 1:04:11 |
166. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:04:49 |
167. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 1:04:57 |
168. | David Dekker | Jumbo-Visma | 1:05:20 |
169. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:05:36 |
170. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 1:07:00 |
171. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 1:07:10 |
172. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:07:22 |
173. | Albert Torres | Movistar Team | 1:09:06 |
174. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:09:19 |
175. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:11:07 |
176. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:12:51 |
177. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:15:57 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 106 |
2. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 83 |
3. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 76 |
4. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 69 |
5. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 66 |
6. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 57 |
7. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 42 |
8. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 42 |
9. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 39 |
10. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 39 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 26 |
2. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 18 |
3. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 16 |
4. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 13 |
5. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 10 |
6. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 10 |
7. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 9 |
8. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 9 |
9. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 8 |
10. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 8 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 26:59:18 |
2. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:16 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:24 |
5. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 01:06 |
6. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:53 |
7. | Jai Hindley | Team DSM | 03:29 |
8. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 03:30 |
9. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 04:13 |
10. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:49 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain-Victorious | 80:59:58 | |
2. | Ineos Grenadiers | 00:39 | |
3. | Team BikeExchange | 02:48 | |
4. | Trek-Segafredo | 03:48 | |
5. | Deceuninck-Quick Step | 05:47 | |
6. | EF Education-Nippo | 06:10 | |
7. | Team DSM | 12:55 | |
8. | Movistar Team | 13:46 | |
9. | Jumbo-Visma | 18:39 | |
10. | Astana-Premier Tech | 21:25 | |
11. | UAE Team Emirates | 23:40 | |
12. | Bora-hansgrohe | 29:23 | |
13. | Israel Start-Up Nation | 38:19 | |
14. | EOLO-Kometa | 43:17 | |
15. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 46:32 | |
16. | Groupama-FDJ | 48:05 | |
17. | AG2R Citroën Team | 58:48 | |
18. | Alpecin-Fenix | 1:18:50 | |
19. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:21:41 | |
20. | Team Qhubeka ASSOS | 1:24:16 | |
21. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:26:55 | |
22. | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:38:13 | |
23. | Lotto Soudal | 2:01:04 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…