Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2020. Jakub Kaczmarek ze złotem

Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) sięgnął w sobotę po zwycięstwo na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Wysowej-Zdroju.

Złoty medal Kaczmarek zapewnił sobie solową akcją. Na mecie zameldował się z przeszło 2-minutową przewagą nad dwójką kolarzy ekipy Voster-ATS, Adamem Stachowiakiem i Pawłem Franczakiem, którzy dopełnili miejsc na podium. Wyścig mężczyzn (open, elita + orlicy) rozgrywany był na dystansie 144 kilometrach podzielonych na 6 rund.

W kategorii młodzieżowej najlepszy był Adam Kuś (TC Chrobry Scott Głogów). Srebro wywalczył Tomasz Budziński (Wibatech Merx Wrocław), a brąz trafił do Michała Jaskota (CCC Development).

W wyścigu juniorów, którzy do pokonania mieli 4 okrążenia po 24 kilometry (łącznie 96km) najszybszy był Mateusz Gajdulewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Na mecie zameldował się on na 10 sekund przed Łukaszem Rykowskim (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń). Ze stratą 30 sekund i brązowym medalem wyścig ukończył mistrz Polski z Kazimierzy Wielkiej, Michał Pomorski (WKK).

W ramach sobotniego programu Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w szranki stanęli również juniorzy młodsi, pokonując trzy 24-kilometrowe rundy. Pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), Marek Kapela (ŚWIT / NOSIR Mazowsze Serce Polski) i Mikołaj Szulik (UKS AVATAR).

Wyniki Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2020 – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn open (NC), Wysowa-Zdrój (6 × 24 km – 144 km):