Tour de France

Tour de France 2020. Składy Jumbo-Visma i Mitchelton-Scott

Primoz Roglic i Tom Dumoulin staną na czele Jumbo-Visma, podczas 107. edycji Tour de France. Cel jest jeden – zwycięstwo w wyścigu.

W składzie holenderskiej ekipy zabraknie ważnego ogniwa, Stevena Kruijswijka. Trzeci kolarz zeszłorocznej „Wielkiej Pętli” został zatrzymany przez kontuzję barku odniesioną na Criterium du Dauphine.

Zespół Jumbo-Visma poinformował, że prześwietlenia wykazały złamanie kości ramiennej. Miejsce Holendra, który swoje cele przekierowuje teraz na Giro d’Italia, zajmie Amund Grøndahl Jansen.

Norweski kolarz napracuje się na płaskich odcinkach, gdzie koniem pociągowym będzie również Tony Martin. Liderom ekipy przyda się bardzo doświadczenie „Panzerwagena” z trasy Tour de France.

W bardziej wymagającym terenie wydarzenia dla Roglica będą kontrolować i rozgrywać Robert Gesink, Wout van Aert, George Bennett i Sepp Kuss.

Mitchelton-Scott na start Tour de France do Nicei 29 sierpnia zabierze ze sobą górali Adama Yatesa i Estebana Chavesa, lecz zespół nie ma ambicji, aby włączyć się do rozgrywki w klasyfikacji generalnej.

Australijska formacja chce być widoczna i skuteczna w wyścigu po zwycięstwa etapowe. W ośmioosobowym składzie znaleźli się tak doświadczeni kolarze jak Daryl Impey, Luka Mezgec i Mikel Nieve, a także Jack Bauer, Sam Bewley i Chris Juul-Jensen.

Redakcja rowery.org

28 kwietnia 2024, 17:28

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25