Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.
Drugie miejsce zajął Egan Bernal (Team Ineos). Etapowe podium uzupełnił Nairo Quintana (Team Arkea-Samsic).
W klasyfikacji generalnej po trzech dniach ścigania Słoweniec wyprzedził dwóch Kolumbijczyków: o 18 sekund Bernala i o 28 sekund Quintanę.
Trzeciego dnia rywalizacji w departamencie Ain organizatorzy przygotowali prawdziwy przedsmak 15. etapu Tour de France. Na zawodników czekały podjazdy: Montee de la Selle de Fromentelle (80 km; 11 km; 8,5%), Col de la Biche (99 km; 6,4 km; 8,9%) i Grand Colombier (17,3 km; 7,1%) w finale.
Po zaciętej walce do ataku ruszyli: Roman Seigle (Groupama-FDJ), Leo Vincent (Groupama-FDJ), Andrea Bagioli (Deceuninck-Quick-Step), Mauri Vansevenant (Deceuninck-Quick-Step), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Carl Fredrik Hagen (Lotto Soudal), Will Barta, Joey Rosskopf i Georg Zimmermann (CCC Team), Mads Wurtz Schmidt (Israel Start-Up Nation) i Sam Oomen (Team Sunweb).
Peleton prowadzony przez Ineos nie odpuścił licznej ucieczki i na szczycie Col de la Biche na czele pozostali jedynie Bagioli, i Bernard. Dwójka przez dłuższą chwilę utrzymywała przewagę nieco ponad minuty na grupą faworytów, ale u podnóża Grand Colombier ich przygoda dobiegła końca.
Pociąg Ineos nie był dzisiaj dobrze naoliwioną maszyną. Pracujący na czele Chris Froome urwał na chwilę Bernala, ale jego zmiana nie zrobiła wielkiej krzywdy rywalom. Rządy w grupie faworytów przejęli sprawnie kolarze Jumbo-Visma, którzy wyczuli słabość rywala.
Kilka nieudany zrywów zaprezentował Richie Porte (Trek-Segafredo). 500 metrów przed metą jak feniks z popiołów odrodził się Bernal i zaatakował. Lider wyścigu jako jedyny podążył za nim i na ostatnich metrach skontrował Kolumbijczyka.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 4:06:24 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:04 |
3. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 00:06 |
4. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 00:08 |
5. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 00:16 |
6. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:23 |
7. | George Bennett | Jumbo-Visma | 00:31 |
8. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 00:44 |
9. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 01:16 |
10. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 01:58 |
11. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
12. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 02:24 |
13. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 02:58 |
14. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 03:44 |
15. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 04:09 |
16. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 04:53 |
17. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 06:39 |
18. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 07:57 |
19. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 08:05 |
20. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
21. | Andrey Amador | Team Ineos | 08:27 |
22. | Jan Hirt | CCC Team | 08:33 |
23. | Mathias Fluckiger | Szwajcaria | 09:19 |
24. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 10:47 |
25. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 10:51 |
26. | Thymen Arensman | Team Sunweb | 10:55 |
27. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 12:00 |
28. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 12:16 |
29. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
30. | Chris Froome | Team Ineos | |
31. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 12:20 |
32. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 12:37 |
33. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 12:39 |
34. | Johannes Adamietz | Niemcy | 13:49 |
35. | Miguel Heidemann | Niemcy | 14:10 |
36. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 14:12 |
37. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 14:17 |
38. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | 14:56 |
39. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 15:13 |
40. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 15:32 |
41. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | 15:34 |
42. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
43. | Jakob Gessne | Niemcy | |
44. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
45. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
46. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
47. | Geraint Thomas | Team Ineos | 15:52 |
48. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 16:28 |
49. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 17:25 |
50. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 18:21 |
51. | Sander Armee | Lotto Soudal | 19:43 |
52. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
53. | Ilan van Wilder | Team Sunweb | 20:09 |
54. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 20:14 |
55. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 22:02 |
56. | Edward Anderson | Hagens Berman Axeon | 22:42 |
57. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:46 |
58. | Jarrad Drizners | Hagens Berman Axeon | 23:46 |
59. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 23:48 |
60. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 23:55 |
61. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
62. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
63. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | |
64. | Simon Pellaud | Szwajcaria | |
65. | Will Barta | CCC Team | |
66. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
67. | Josef Cerny | CCC Team | |
68. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 24:17 |
69. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | 26:02 |
70. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 26:17 |
71. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 26:53 |
72. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | 28:26 |
73. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
74. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
75. | Erik Fetter | Kometa Xstra Cycling Team | |
76. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
77. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | |
78. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
79. | James Fouche | Hagens Berman Axeon | 28:45 |
80. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 29:23 |
81. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 30:05 |
82. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 30:53 |
83. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 31:16 |
84. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | 33:25 |
85. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 37:12 |
86. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
87. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | |
88. | Hideto Nakane | Nippo Delko One Provence | |
89. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
90. | Jannis Peter | Niemcy | |
91. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
92. | Pedro Andrade | Hagens Berman Axeon | |
93. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 37:19 |
94. | Martin Salmon | Team Sunweb | 37:30 |
95. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 38:16 |
96. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 38:39 |
97. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 39:19 |
98. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 40:02 |
99. | Antoine Aebi | Szwajcaria | 40:25 |
100. | Ludwig de Winter | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
DNF | Claudio Imhof | Szwajcaria | |
DNF | Fabien Doubey | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
DNF | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | |
DNF | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
DNF | Henrik Pakalski | Niemcy | |
DNF | Odd Christian Eiking | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
DNF | Sam Oomen | Team Sunweb | |
DNF | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
DNF | Dominik Rober | Niemcy | |
DNF | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | |
DNF | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
DNF | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | |
DNF | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
DNF | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
DNF | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNF | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNF | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | |
DNF | Simon Imboden | Szwajcaria | |
DNF | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
DNF | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
DNF | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNF | Georg Zimmermann | CCC Team | |
DNS | Robert Power | Team Sunweb | |
DNS | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNS | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
DNS | Michał Paluta | CCC Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 11:21:12 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:18 |
3. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 00:28 |
4. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:56 |
5. | George Bennett | Jumbo-Visma | 01:27 |
6. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 02:24 |
7. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 02:40 |
8. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 02:45 |
9. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 03:39 |
10. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 04:26 |
11. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 06:01 |
12. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 06:46 |
13. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 07:39 |
14. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 09:16 |
15. | Jan Hirt | CCC Team | 09:19 |
16. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 12:05 |
17. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 13:59 |
18. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 14:15 |
19. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 14:26 |
20. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 15:07 |
21. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 15:35 |
22. | Andrey Amador | Team Ineos | 16:38 |
23. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 17:28 |
24. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 17:33 |
25. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 17:54 |
26. | Thymen Arensman | Team Sunweb | 18:04 |
27. | Mathias Fluckiger | Szwajcaria | 18:42 |
28. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 19:13 |
29. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 19:15 |
30. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 19:17 |
31. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 19:29 |
32. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 20:46 |
33. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 20:51 |
34. | Geraint Thomas | Team Ineos | 21:09 |
35. | Ilan van Wilder | Team Sunweb | 21:55 |
36. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:43 |
37. | Jakob Gessne | Niemcy | 24:00 |
38. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | |
39. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 25:22 |
40. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 25:59 |
41. | Chris Froome | Team Ineos | 26:45 |
42. | Miguel Heidemann | Niemcy | 26:53 |
43. | Simone Petilli | Circus-Wanty Gobert | 27:39 |
44. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 28:43 |
45. | Johannes Adamietz | Niemcy | 30:41 |
46. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 30:57 |
47. | Joey Rosskopf | CCC Team | 31:04 |
48. | Will Barta | CCC Team | |
49. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 31:55 |
50. | Sander Armee | Lotto Soudal | 32:26 |
51. | Erik Fetter | Kometa Xstra Cycling Team | 33:43 |
52. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 34:05 |
53. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 34:20 |
54. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 34:43 |
55. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 34:58 |
56. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
57. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 35:02 |
58. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | 35:25 |
59. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 36:37 |
60. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 36:38 |
61. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | 36:52 |
62. | Edward Anderson | Hagens Berman Axeon | 39:03 |
63. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 39:07 |
64. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 39:36 |
65. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | 39:49 |
66. | Jarrad Drizners | Hagens Berman Axeon | 40:07 |
67. | Simon Pellaud | Szwajcaria | 40:16 |
68. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | |
69. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 41:13 |
70. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 41:54 |
71. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 43:19 |
72. | Josef Cerny | CCC Team | 44:59 |
73. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 45:05 |
74. | James Fouche | Hagens Berman Axeon | 45:53 |
75. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 47:50 |
76. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | 48:56 |
77. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 49:30 |
78. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | 49:36 |
79. | Hideto Nakane | Nippo Delko One Provence | 49:55 |
80. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 49:57 |
81. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 50:14 |
82. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 51:14 |
83. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 53:33 |
84. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | 54:05 |
85. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 56:47 |
86. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 58:16 |
87. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 58:43 |
88. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 59:09 |
89. | Pedro Andrade | Hagens Berman Axeon | 59:13 |
90. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 1:01:33 |
91. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:04:58 |
92. | Jannis Peter | Niemcy | 1:06:15 |
93. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | 1:06:19 |
94. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 1:06:40 |
95. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 1:07:35 |
96. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
97. | Antoine Aebi | Szwajcaria | 1:10:29 |
98. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:12:36 |
99. | Martin Salmon | Team Sunweb | 1:12:55 |
100. | Ludwig de Winter | Circus-Wanty Gobert | 1:32:26 |
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.