Mediolan-San Remo 2020. Van Avermaet i Trentin liderami CCC Team

Greg van Avermaet i Matteo Trentin staną na czele formacji CCC na wyścigu Mediolan-San Remo (8 sierpnia).

Mistrz olimpijski chciałby poprawić swój najlepszy wynik z Primavery. Doświadczony Belg dwukrotnie meldował się w czołowej dziesiątce wyścigu: najwyżej był w sezonie 2016, kiedy zajął piąte miejsce.

Po restarcie sezonu Belg zajął 8. miejsce w Strade Bianche i 3. w Gran Trittico Lombardo.

Zawsze z niecierpliwością czekam na Mediolan-San Remo. Restart sezonu był dla mnie trudny. Strade Bianche i Gran Trittico Lombardo bardzo różniły się pod względem trasy i pogody, ale mimo szoku dla organizmu jak przyniosły, jestem zadowolony z wyników. Miałem teraz kilka dni na regenerację. Jestem podekscytowany. Z takim zespołem możemy zrobić wiele

– mówił w komunikacie prasowym.

W roli drugiego lidera CCC wystartuje Matteo Trentin. W zeszłym roku były mistrz Europy w barwach Mitchelton-Scott załapał się do grupy, która rozstrzygnęła pomiędzy sobą losy wyścigu. Włoch spróbował nawet solowej akcji, ale ostatecznie na via Roma zameldował się na 10. miejscu.

Przyznam szczerze, że podoba mi się nowy układ trasy. Czuję się dobrze, jestem dość pewny siebie. Normalnie jesteśmy przyzwyczajeni do ścigania w Mediolan-San Remo w trakcie sezonu: teraz przyszło nam przejechać 300-kilometrowy wyścig bez większych przygotowań i sprawdzianów. Wszystko wskazuje na to, że wyścig będzie bardzo otwarty

– powiedział 31-latek.

W wyścigu zadebiutuje 27-letni Jonas Koch. Niemiec w Mediolan-San Remo wystartuje po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. Skład uzupełnią: doświadczeni gregario Alessandro De Marchi i Michael Schär oraz waleczny Włoch Fausto Masnada, który ten sezon jest pierwszym na poziomie WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: