Dookoła Mazowsza 2020: etap 2. Felix Groß najlepszy na torze w Służewcu

Felix Groß wygrał na Służewcu drugi etap wyścigu Dookoła Mazowsza – jazdę indywidualną na czas.

Zawodnik grupy Rad - Net Rose, w Polsce występujący jednak w barwach reprezentacji Niemiec, dystans 2200 metrów przejechał w 2 minuty i 48 sekund.

21-latek tym samym pokonał o sekundę Adriana Banaszka (Mazowsze Serce Polski) oraz o dwie sekundy Petra Kelemena (CCC Development Team).

Groß został tym samym liderem wyścigu. W klasyfikacji generalnej o sekundę wyprzedza Kelemena oraz Banaszka, a o dwie sekundy Stanisława Aniołkowskiego.

Króciutka czasówka tradycyjnie rozgrywana była obok toru wyścigów konnych Służewiec i poprowadzona była trasą obiegającą obiekt.

Wyniki 2. etapu Dookoła Mazowsza 2020 (2.2), Służewiec (2,2 km; jazda indywidualna na czas):

PEŁNE WYNIKI
Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Felix GrossNiemcy02:48
2.Adrian BanaszekMazowsze Serce Polski00:01
3.Petr KelemenCCC Development Team00:02
4.Stanisław AniolkowskiCCC Development Team
5.Tobiasz PawlakMazowsze Serce Polski00:03
6.Szymon KrawczykCCC Development Team00:04
7.Szymon TraczCCC Development Team
8.Michael KukrleElkov-Kasper
9.Justas BeniusisKlaipeda Cycling Team
10.Adrian KurekMazowsze Serce Polski
11.Damian PapierskiCCC Development Team
12.Jakub OtrubaElkov-Kasper00:05
13.Wojciech SykalaVoster ATS Team
14.Marceli BogusławskiWibatech Merx
15.Filippo FortinTeam Felbermayr-Simplon Wels
16.Kacper WalkowiakCCC Development Team
17.Miguel HeidemannLeopard Pro Cycling00:06
18.Colin HeiderscheidLeopard Pro Cycling
19.Norbert BanaszekMazowsze Serce Polski
20.Filip ProkopyszynKlub Kolarski Tarnovia
21.Rait ArmTartu 2024-Balticchaincycling.com
22.Patrick HallerLeopard Pro Cycling
23.Leon RohdeNiemcy
24.Alan BanaszekMazowsze Serce Polski00:07
25.Markus PajurTartu 2024-Balticchaincycling.com
26.Michal SchlegelElkov-Kasper
27.Kristers AnsonsTartu 2024-Balticchaincycling.com
28.Adam FoltanTopforex Lapierre Pro Cycling Team
29.Nikodem GrzenkowiczCartusia Bike Atelier
30.Dominik NeumannElkov-Kasper
31.Robin PlamondonIzrael Cycling Academy00:08
32.Ben PerryIzrael Cycling Academy
33.Artjom MirzojevTartu 2024-Balticchaincycling.com
34.Gediminas BagdonasKlaipeda Cycling Team
35.Maciej PaterskiWibatech Merx
36.Gleb KarpenkoTartu 2024-Balticchaincycling.com
37.Antti-Jussi JuntunenTartu 2024-Balticchaincycling.com
38.Daniel TurekIzrael Cycling Academy
39.Daniel StaniszewskiPogon Mostostal Pulawy00:09
40.Jasper FrahmNiemcy
41.Paweł BernasMazowsze Serce Polski
42.Adam StachowiakVoster ATS Team
43.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
44.Jan BartaElkov-Kasper00:10
45.Alois KankovskyElkov-Kasper
46.Szymon PotasznikKlub Kolarski Tarnovia
47.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
48.Samuele ZambelliIseo Serrature-Rime-Carnovali
49.Bartosz RudykWibatech Merx
50.Maximilian BeyerNiemcy00:11
51.Adam KusTc Chrobry Scott Glogow
52.Mantas JanuskeviciusKlaipeda Cycling Team
53.Wojciech PszczolarskiWibatech Merx
54.Jan MaasLeopard Pro Cycling
55.Jakub MuriasVoster ATS Team
56.Rokas KmieliauskasKlaipeda Cycling Team
57.Paweł FranczakVoster ATS Team
58.Freddy OvettIzrael Cycling Academy
59.Piotr MierzynskiTc Chrobry Scott Glogow00:12
60.Pavol RovderDukla Banska Bystrica
61.Richard HabermannTopforex Lapierre Pro Cycling Team
62.Filippo BertoneIseo Serrature-Rime-Carnovali
63.Jakub SoszkaCartusia Bike Atelier
64.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica00:13
65.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
66.Lukáš KubisDukla Banska Bystrica
67.Patryk GierackiTc Chrobry Scott Glogow
68.Mateusz KostanskiKlub Kolarski Tarnovia00:14
69.Matteo FurlanIseo Serrature-Rime-Carnovali
70.Marek GajdulaTopforex Lapierre Pro Cycling Team
71.Samuel OrosSłowacja
72.Bartlomiej ProcPogon Mostostal Pulawy
73.Dawid KlocPogon Mostostal Pulawy
74.Tomas BartaTufo-Pardus Prostějov
75.Damian SlawekWibatech Merx
76.Filip BiernackiKltc Konin00:15
77.Marcin ZarebskiTc Chrobry Scott Glogow
78.Bruno StocekTufo-Pardus Prostějov
79.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
80.Ben ZwiehoffBörntrager-Assos
81.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling00:16
82.Patrik TyborDukla Banska Bystrica
83.Carson MilesIzrael Cycling Academy
84.Theo ReinhardtNiemcy00:17
85.Denas MasiulisKlaipeda Cycling Team
86.Matús BaniarSłowacja
87.Moritz MalcharekNiemcy
88.Wojciech BystrzyckiKlub Kolarski Tarnovia00:18
89.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
90.Michal WenglorzLuks Trójka Piaseczno
91.Pawel SzostkaWibatech Merx
92.Jan LamaszewskiKlub Kolarski Tarnovia
93.Karel TyrpeklTufo-Pardus Prostějov
94.Matej BlaskoTopforex Lapierre Pro Cycling Team
95.Filip ŘehaTufo-Pardus Prostějov00:19
96.Wojciech CeniuchCartusia Bike Atelier
97.Andrej LiskaSłowacja
98.Adam NocenWMKS
99.Luca RegalliIseo Serrature-Rime-Carnovali
100.Ziga GroseljTeam Felbermayr-Simplon Wels
101.Matteo TarollaIseo Serrature-Rime-Carnovali00:20
102.Jiří PetrusTopforex Lapierre Pro Cycling Team
103.Martin ChrenDukla Banska Bystrica
104.Krzysztof DominIseo Serrature-Rime-Carnovali
105.Maciej NocenCartusia Bike Atelier
106.Stefan SolknerArbo Bundesteam00:21
107.Dawid MigasWMKS
108.Antonin KostihaArbo Bundesteam
109.Lahav DavidzonIzrael Cycling Academy
110.Thomas UmhallerTeam Felbermayr-Simplon Wels
111.Daniel BaborTufo-Pardus Prostějov
112.Richard ComaSłowacja
113.Jakub RutkowskiKltc Konin
114.Pavol KramarcikSłowacja00:22
115.Dawid WisniewskiKlub Kolarski Tarnovia
116.Jakub ScibiorPogon Mostostal Pulawy
117.Adrian KrawczykLuks Trójka Piaseczno
118.Manuel BoschTeam Felbermayr-Simplon Wels
119.Adrian TeklinskiKltc Konin
120.Jozef MankWMKS00:23
121.Marcel FranzBörntrager-Assos
122.Simon NagySłowacja00:24
123.Mateusz ManowskiLuks Trójka Piaseczno
124.Adrian KrupaLuks Trójka Piaseczno
125.Marcel ModlinskiCartusia Bike Atelier00:25
126.Mateusz RajtakLuks Trójka Piaseczno
127.Jan FijakLuks Trójka Piaseczno
128.Krzysztof ParmaVoster ATS Team
129.Philipp LangArbo Bundesteam00:26
130.Hubert DrobekKltc Konin
131.Patryk DabskiWMKS
132.Paul HopfgartnerArbo Bundesteam
133.Tomasz BalaPogon Mostostal Pulawy
134.Dawid SedzikTc Chrobry Scott Glogow00:27
135.Dawid BurczakWMKS
136.Patrick SchubertBörntrager-Assos00:28
137.Radoslaw KiragaPogon Mostostal Pulawy00:29
138.Jan KrukowskiCartusia Bike Atelier00:31
139.Peter OchsenhoferArbo Bundesteam
140.Lukasz MichalskiTc Chrobry Scott Glogow8:2

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

PEŁNE WYNIKI
Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Felix GrossNiemcy02:48
2.Petr KelemenCCC Development Team00:01
3.Adrian BanaszekMazowsze Serce Polski
4.Stanisław AniolkowskiCCC Development Team00:02
5.Antti-Jussi JuntunenTartu 2024-Balticchaincycling.com
6.Tobiasz PawlakMazowsze Serce Polski00:03
7.Szymon KrawczykCCC Development Team00:04
8.Szymon TraczCCC Development Team
9.Michael KukrleElkov-Kasper
10.Justas BeniusisKlaipeda Cycling Team
11.Adrian KurekMazowsze Serce Polski
12.Damian PapierskiCCC Development Team
13.Jakub OtrubaElkov-Kasper00:05
14.Wojciech SykalaVoster ATS Team
15.Marceli BogusławskiWibatech Merx
16.Filippo FortinTeam Felbermayr-Simplon Wels
17.Rait ArmTartu 2024-Balticchaincycling.com
18.Kacper WalkowiakCCC Development Team
19.Miguel HeidemannLeopard Pro Cycling00:06
20.Colin HeiderscheidLeopard Pro Cycling
21.Norbert BanaszekMazowsze Serce Polski
22.Filip ProkopyszynKlub Kolarski Tarnovia
23.Patrick HallerLeopard Pro Cycling
24.Leon RohdeNiemcy
25.Adam KusTc Chrobry Scott Glogow00:07
26.Alan BanaszekMazowsze Serce Polski
27.Markus PajurTartu 2024-Balticchaincycling.com
28.Michal SchlegelElkov-Kasper
29.Kristers AnsonsTartu 2024-Balticchaincycling.com
30.Adam FoltanTopforex Lapierre Pro Cycling Team
31.Nikodem GrzenkowiczCartusia Bike Atelier
32.Dominik NeumannElkov-Kasper
33.Robin PlamondonIzrael Cycling Academy00:08
34.Ben PerryIzrael Cycling Academy
35.Artjom MirzojevTartu 2024-Balticchaincycling.com
36.Gediminas BagdonasKlaipeda Cycling Team
37.Maciej PaterskiWibatech Merx
38.Gleb KarpenkoTartu 2024-Balticchaincycling.com
39.Daniel TurekIzrael Cycling Academy
40.Daniel StaniszewskiPogon Mostostal Pulawy00:09
41.Jasper FrahmNiemcy
42.Paweł BernasMazowsze Serce Polski
43.Adam StachowiakVoster ATS Team
44.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
45.Jan BartaElkov-Kasper00:10
46.Alois KankovskyElkov-Kasper
47.Szymon PotasznikKlub Kolarski Tarnovia
48.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
49.Samuele ZambelliIseo Serrature-Rime-Carnovali
50.Bartosz RudykWibatech Merx
51.Maximilian BeyerNiemcy00:11
52.Mantas JanuskeviciusKlaipeda Cycling Team
53.Wojciech PszczolarskiWibatech Merx
54.Jan MaasLeopard Pro Cycling
55.Jakub MuriasVoster ATS Team
56.Rokas KmieliauskasKlaipeda Cycling Team
57.Paweł FranczakVoster ATS Team
58.Freddy OvettIzrael Cycling Academy
59.Piotr MierzynskiTc Chrobry Scott Glogow00:12
60.Pavol RovderDukla Banska Bystrica
61.Richard HabermannTopforex Lapierre Pro Cycling Team
62.Filippo BertoneIseo Serrature-Rime-Carnovali
63.Jakub SoszkaCartusia Bike Atelier
64.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica00:13
65.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
66.Lukáš KubisDukla Banska Bystrica
67.Patryk GierackiTc Chrobry Scott Glogow
68.Mateusz KostanskiKlub Kolarski Tarnovia00:14
69.Matteo FurlanIseo Serrature-Rime-Carnovali
70.Marek GajdulaTopforex Lapierre Pro Cycling Team
71.Samuel OrosSłowacja
72.Bartlomiej ProcPogon Mostostal Pulawy
73.Dawid KlocPogon Mostostal Pulawy
74.Tomas BartaTufo-Pardus Prostějov
75.Damian SlawekWibatech Merx
76.Filip BiernackiKltc Konin00:15
77.Marcin ZarebskiTc Chrobry Scott Glogow
78.Bruno StocekTufo-Pardus Prostějov
79.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
80.Ben ZwiehoffBörntrager-Assos
81.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling00:16
82.Patrik TyborDukla Banska Bystrica
83.Carson MilesIzrael Cycling Academy
84.Theo ReinhardtNiemcy00:17
85.Denas MasiulisKlaipeda Cycling Team
86.Matús BaniarSłowacja
87.Moritz MalcharekNiemcy
88.Wojciech BystrzyckiKlub Kolarski Tarnovia00:18
89.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
90.Michal WenglorzLuks Trójka Piaseczno
91.Pawel SzostkaWibatech Merx
92.Jan LamaszewskiKlub Kolarski Tarnovia
93.Karel TyrpeklTufo-Pardus Prostějov
94.Matej BlaskoTopforex Lapierre Pro Cycling Team
95.Filip ŘehaTufo-Pardus Prostějov00:19
96.Wojciech CeniuchCartusia Bike Atelier
97.Andrej LiskaSłowacja
98.Adam NocenWMKS
99.Luca RegalliIseo Serrature-Rime-Carnovali
100.Ziga GroseljTeam Felbermayr-Simplon Wels
101.Matteo TarollaIseo Serrature-Rime-Carnovali00:20
102.Jiří PetrusTopforex Lapierre Pro Cycling Team
103.Martin ChrenDukla Banska Bystrica
104.Krzysztof DominIseo Serrature-Rime-Carnovali
105.Maciej NocenCartusia Bike Atelier
106.Stefan SolknerArbo Bundesteam00:21
107.Dawid MigasWMKS
108.Antonin KostihaArbo Bundesteam
109.Lahav DavidzonIzrael Cycling Academy
110.Thomas UmhallerTeam Felbermayr-Simplon Wels
111.Daniel BaborTufo-Pardus Prostějov
112.Richard ComaSłowacja
113.Jakub RutkowskiKltc Konin
114.Pavol KramarcikSłowacja00:22
115.Dawid WisniewskiKlub Kolarski Tarnovia
116.Jakub ScibiorPogon Mostostal Pulawy
117.Adrian KrawczykLuks Trójka Piaseczno
118.Manuel BoschTeam Felbermayr-Simplon Wels
119.Adrian TeklinskiKltc Konin
120.Jozef MankWMKS00:23
121.Marcel FranzBörntrager-Assos
122.Simon NagySłowacja00:24
123.Mateusz ManowskiLuks Trójka Piaseczno
124.Adrian KrupaLuks Trójka Piaseczno
125.Marcel ModlinskiCartusia Bike Atelier00:25
126.Mateusz RajtakLuks Trójka Piaseczno
127.Jan FijakLuks Trójka Piaseczno
128.Krzysztof ParmaVoster ATS Team
129.Philipp LangArbo Bundesteam00:26
130.Hubert DrobekKltc Konin
131.Patryk DabskiWMKS
132.Paul HopfgartnerArbo Bundesteam
133.Tomasz BalaPogon Mostostal Pulawy
134.Dawid SedzikTc Chrobry Scott Glogow00:27
135.Dawid BurczakWMKS
136.Patrick SchubertBörntrager-Assos00:28
137.Radoslaw KiragaPogon Mostostal Pulawy00:29
138.Jan KrukowskiCartusia Bike Atelier00:31
139.Peter OchsenhoferArbo Bundesteam
140.Lukasz MichalskiTc Chrobry Scott Glogow08:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04