Volta a Catalunya nie odbędzie się w 2020 roku

logo Volta a Catalunya

Setna edycja wyścigu Volta a Catalunya nie odbędzie się w sezonie 2020. O odwołaniu imprezy poinformowali w oficjalnym komunikacie organizatorzy.

Hiszpański wyścig początkowo zaplanowany był na dni 23-29 marca, ale 12 marca organizatorzy poinformowali o jego przełożeniu w związku z rozwojem pandemii wirusa SARS-Cov-2 w Hiszpanii i na świecie.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) od tego czasu zawiesiła wyścigi WorldTour do 1 sierpnia, a poszczególne kraje wprowadziły długotrwałe ograniczenia w organizacji imprez masowych. Wstępny plan kalendarza, nad którym UCI wraz z organizatorami pracuje, zakłada powrót ścigania w sierpniu i rozegranie Tour de France w dniach 29 sierpnia – 20 września.

Czy do tego dojdzie, jasne nie jest, wszystko zależy od sytuacji zdrowotnej w Europie i na świecie. Organizatorzy ścigania w Katalonii wyścig zdecydowali się w tych okolicznościach odwołać, 100. edycję chcąc świętować przy udziale gwiazd peletonu i przy uwadze szerszej publiczności.

Chcemy jasno podkreślić, nie zamierzamy organizować wyścigu a wszelką cenę. Nie ma to żadnego sensu, jeśli Volta kolidować miałaby z którymś z Grand Tourów, rywalizując o najlepszych zawodników i czas antenowy. Nie rozważaliśmy skrócenia wyścigu. Wierzymy, że najlepszym wyjściem jest organizacja wyścigu w jego kalendarzowym terminie w roku 2021

– tłumaczył dyrektor imprezy, Rubèn Peris.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: