Francuscy kolarze zielone światło najpewniej dostaną w maju

kibice z flagą Francji

Według dziennika "L'Equipe", profesjonalni kolarze będą mogli wznowić treningi na świeżym powietrzu 11 maja.

Francuska gazeta opiera swoje informacje na własnych ustaleniach w Ministerstwie Sportu.

17 marca rząd nad Sekwaną zabronił obywatelom wychodzenia z domów i przemieszczania się w celach nieuzasadnionych. Minister sportu, Roxana Maracineanu, podkreśliła, że zasady te obowiązują również profesjonalnych kolarzy, który od tego czasu zmuszeni byli ograniczyć treningi do jazd na trenażerze i innych domowych zajęć.

Raport: Trening w czasie epidemii

Prezydent Emmanuel Macron 13 kwietnia ogłosił kolejne kroki odnośnie walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2 we Francji, przedłużając kwarantannę do 11 maja i zabraniając przeprowadzania imprez masowych do połowy lipca. To spowodowało przesunięcie Tour de France, którego nowy termin to dni 29 sierpnia – 20 września.

Po 11 maja Francja zacznie jednak stopniowo znosić wprowadzone w marcu restrykcje, w tym zezwalając na ponowne otwarcie szkół i na powrót większej ilości mieszkańców do pracy. W ramach tej decyzji, według "L'Equipe", profesjonalni kolarze będą mogli również, po 55 dniach przerwy, ponownie zacząć kręcić na świeżym powietrzu. W pierwszej fazie jednak trening będzie mógł odbywać się wyłącznie indywidualnie. Pozwolenie na trening w grupach wydane ma zostać dopiero w przyszłości.

Oficjalnych informacji można się spodziewać we wtorek – wówczas premier Édouard Philippe ogłosi przed Zgromadzeniem Narodowym (francuskim odpowiednikiem Sejmu) dokładne plany o złagodzeniu restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią we Francji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: