Igor Boev i Dmitry Strakhov wyleczeni z Covid-19

Kolarze Igor Boev i Dmitry Strakhov zostali wypisani ze szpitala w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obaj zostali wyleczeni z choroby Covid-19, wywoływanej wirusem SARS-Cov-2.

Ekipa poinformowała o tym za pomocą serwisu społecznościowego Twitter.

Kolarze ekipy Gazprom-Rusvelo znajdowali się w grupce zawodników zatrzymanych w ZEA po zakończonym przedwcześnie UAE Tour. Wyścig nad Zatoką Perską został przerwany 27 lutego, po tym, jak u dwóch osób w kolumnie wykryto obecność powodującego chorobę Covid-19 koronawirusa. Wszyscy kolarze i członkowie ekip zostali natychmiast poddani kwarantannie i przebadani.

Miejscowe władze poinformowały po niemal tygodniu, że wykryto sześć nowych przypadków choroby, ujawniając wyłącznie narodowości nią dotkniętych. Za pomocą mediów społecznościowych o zarażeniu poinformowali jednak dwaj kolarze UAE Team Emirates, Fernando Gaviria i Maximiliano Richeze. Dwójkę ze szpitala wypuszczono 27 marca.

Ekipa Gazprom-Rusvelo wcześniej potwierdziła, że wśród zarażonych znaleźli się Boev i Strakhov. 2 kwietnia, po ponad miesiącu w ZEA, dwójka została wypisana ze szpitala, za sobą mając 5 testów na obecność koronawirusa. Wszystkie miały dać wynik negatywny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: