Gaviria i Richeze wyleczeni z Covid-19

Fernando Gaviria i Maximiliano Richeze bez dalszych komplikacji przeszli chorobę Covid-19 i zostali wypisani ze szpitala w Abu Zabi.

Dwójka podczas wyścigu UAE Tour złapała wirusa SARS-Cov-2 i została hospitalizowana. Wyścig nad Zatoką Perską został przerwany 27 lutego, po tym, jak w kolumnie wykryto obecność powodującego chorobę Covid-19 koronawirusa. Wszyscy kolarze i członkowie ekip zostali natychmiast poddani kwarantannie i przebadani.

Miejscowe władze poinformowały po niemal tygodniu, że wykryto sześć nowych przypadków choroby, ujawniając wyłącznie narodowości dotkniętych. Za pomocą mediów społecznościowych o zarażeniu poinformowali jednak dwaj kolarze UAE Team Emirates, Fernando Gaviria i Maximiliano Richeze.

Fernando Gaviria zarażony, Tejay van Garderen ewakuuje się z Europy

Maximiliano Richeze zarażony koronawirusem

Teraz obaj zawodnicy potwierdzili, że po ponad miesiącu zostali wyleczeni z choroby. Dwa negatywne testy na obecność Covid-19 pozwoliły im również na uzyskanie wypisu ze szpitala i powrót do domu.

Choroba została również wykryta u Dmitrija Strakhova, o którego stanie zdrowia jego zespół, Gazprom-Rusvelo, nie podał jeszcze żadnych informacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: