UAE Tour 2020. Sześć nowych przypadków koronawirusa

Organizatorzy wyścigu UAE Tour poinformowali o sześciu nowych przypadkach zarażenia wirusem SARS-Cov-2, tzw. koronawirusem, wywołującym chorobą Covid-19.

W sumie w kolumnie wyścigu wykryto już osiem przypadków zachorowań.

Wyścig UAE Tour został przedwcześnie zakończony po tym, jak 27 lutego w kolumnie wykryto dwa przypadki zarażenia szerzącym się od końca ubiegłego roku w Chinach wirusem.

Ekipy, organizatorzy i obsługa zostali objęta kwarantanną w hotelu i przebadana. Większość zespołów, po otrzymaniu powiadomień o negatywnym wyniku testów, opuściła w weekend Zjednoczone Emiraty Arabskie, choć całość odbyła się przy chaosie organizacyjnym i przy braku oficjalnych informacji.

W Dubaju nadal przebywają składy czterech ekip: Gazprom-Rusvelo, Cofidis, Groupama-FDJ oraz UAE Team Emirates. Trzy pierwsze przebywać w hotelach mają wbrew własnej woli, grupa UAE Team Emirates poddała się dobrowolnej kwarantannie.

Dzisiejsze ogłoszenie to pierwsze oficjalne stanowisko organizatorów od czasu ogłoszenia pierwszych dwóch przypadków i odwołania zmagań. Według komunikatu przesłanego do mediów, wśród sześciu zarażonych są dwaj Rosjanie, dwaj Włosi, Niemiec i Kolumbijczyk. Wszyscy mieli mieć kontakt z osobami wcześniej zarażonymi.

Ministerstwo Zdrowia ZEA potwierdziło, że chorzy otoczeni są opieką i że ich stan jest stabilny. W kolejnych dniach mają oni przejść kolejne badania.

W środę rano Thierry Vittu, prezes Cofidisu, poinformował, że zawodnicy i członkowie personelu nadal przebywający w Emiratach będą poddani kwarantannie do 14 marca.

Covid-19 to choroba zakaźna układu oddechowego, którą po raz pierwszy wykryto w chińskiej prowincji Wuhan, w grudniu 2019 roku. Według danych "CNN" na 3 marca 2020 roku, na świecie zachorowało póki co ponad 90 tysięcy ludzi, z czego ponad 3100 zmarło. Znaczna większość przypadków śmiertelnych zanotowana została wśród osób starszych lub osób cierpiących na choroby przewlekłe. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), osoby w tych grupach są najbardziej narażone na poważniejszy przebieg choroby. Znaczną większość wykrytych przypadków odnotowano w Chinach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: